11. Balkan Tarihi Kongresi Samsun’da gerçekleşiyor

0

Uluslararası Balkan Tarihi Kongresi’nin 11’incisi, Türk Tarih Kurumunun desteğiyle 2-3 Aralık tarihlerinde Samsun’da gerçekleştirilecek

İlki 2007 yılında düzenlenen Uluslararası Balkan Tarihi Kongresi’nin 11’incisi, Türk Tarih Kurumu’nun desteğiyle 2-3 Aralık tarihlerinde Samsun’da gerçekleştirilecek.

Balkanlar’daki Osmanlı egemenliğinin, Balkan Savaşları’nın, mübadelenin, Osmanlı’dan kalan kültürel mirasın konuşulacağı kongreye, yurt içinden ve yurt dışından çok sayıda bilim insanı katılıyor. Prof. Dr. Bayram Kodaman’ın açılış konferansı ile başlayacak olan etkinlik, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, Makedonya Türk Partisi Genel Başkanı Enes İbrahim, Bulgaristan Dost Partisi Genel Başkanı Lütfü Mestan, Yunanistan DEB Partisi Onursal Başkanı Işık Sadık Ahmet’in katılacağı özel oturumla devam edecek. 2 gün boyunca “Şehir ve Politika, Savaş ve Barış, Politika ve Toplum, Din ve Hukuk, Türkiye ve Yunanistan, Arkeoloji ve Toplum, Lozan ve Mübadele, Dil ve Kültür, Sanat ve Kültür” başlıkları altında düzenlenecek olan oturumlarda sunulan bildirilerle bölgeye yönelik sosyo-kültürel verilerin bir araya getirileceği bir bilgi bankasının oluşturulması hedefleniyor.

- Reklam -

11. Uluslararası Balkan Tarihi Kongresi, 2-3 Aralık tarihleri saat 10.30 – 21.00 arasında Şehit Ömer Halisdemir Salonu’nda (Eski Samsun Büyük Otel) gerçekleşecek.

 

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

X