14. OMÜ Tanıtım Günü

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) “14. OMÜ Tanıtım Günü” 3 Mayıs 2019 tarihinde Samsun’da Kurupelit Kampüsü'nde (Merkez) düzenlenecek

0

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) “14. OMÜ Tanıtım Günü” günü için geri sayım başladı. 3 Mayıs 2019 tarihinde Samsun’da Kurupelit Kampüsü’nde (Merkez) düzenlenecek 14. OMÜ Tanıtım Günü’nde; okul ve meslek tanıtımları, panel ve söyleşiler, konser, gösteri ve eğlenceli etkinlikler yer alacak.

Mustafa Kemal Atatürk’ün kurtuluş meşalesini yakmak üzere 19 Mayıs 1919’da Samsun’a adım atışının 100. yılında OMÜ; 18 fakültesi, 2 yüksekokulu, 1 devlet Konservatuvarı, 11 meslek yüksekokulu ile tanıtım gününde yer alacak. Tanıtım gününde ayrıca; eğitimde ölçme değerlendirme ve öğrenci işleri standı, Erasmus + başta olmak üzere yurt dışı imkânlarını anlatacak uluslararası ilişkiler standıyla birlikte Sağlık Kültür ve Spor Dairesi masası da aday öğrencilerle yüz yüze iletişim kuracak.

Tanıtım gününde üniversite adayları; yerleşkeler, burs, beslenme, sağlık ve barınma imkânları, sportif ve sosyal faaliyetler, kampüs olanakları, öğrenci ve öğretim üyesi değişim programları hakkında bilgi alabilecekler. Akademisyen ve öğrenciler, aday öğrencilerle buluşarak onların Üniversite ve tercihleri hakkında sorularını yanıtlayacak. Katılımcılar; kampüsü ve fakülteleri gezerek tercih edecekleri okulları tanıma fırsatı bulacak, bilgilendirici dokümanlara ulaşabilecek.

Ayrıca 100. yıl etkinlikleri kapsamında aynı günlerde Türk Tarih Kurumu ile birlikte düzenlenecek “100. Yılında 19 Mayıs ve Millî Mücadele Uluslararası Sempozyumu”, “Atatürk Fotoğrafları Sergisi” başta olmak üzere tüm etkinlikler de ziyaretçilerimize açık olacak.

Ziyaretçilerimiz, yemek ve diğer ihtiyaçlar için Öğrenci Yaşam Merkezi’nden istifade edebilecek. Ayrıca okullar, önceden bilgi vermek kaydıyla bedeli karşılığı aynı merkez içinde yer alan OMÜ Yemekhanesi’nden de faydalanabilecek.

3 Mayıs 2019 Cuma günü saat 10:00 – 16.00 saatleri arasında düzenlenecek “14. OMÜ Tanıtım Günü” etkinliğine; ilgi duyan tüm lise öğrencileri, öğretmenler, veliler ve tüm vatandaşlar davet edildi

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

X