“17-25 Aralık’tan 15 Temmuz’a” Konferansı Samsun’da

0

Canik Belediyesi Yeni Türkiye Yolunda konferanslar serisine bir yenisini daha ekliyor. 15 Aralık’ta düzenlenecek “17-25 Aralık’tan 15 Temmuz’a” konulu konferansta 15 Temmuz’u birebir yaşayan ünlü gazeteci ve yazarlar katılacak

Yeni Türkiye Yolunda konferanslar serisi düzenleyerek Türkiye’nin değişim ve gelişimine katkıda bulunmayı amaçlayan Canik Belediyesi, bu kez ünlü gazeteci ve yazarları Samsun’da buluşturuyor. Canik Belediyesi tarafından 15 Aralık Perşembe günü saat 18.00’da Canik Kültür Merkezi’nde düzenlenecek ve moderatörlüğünü Güneş Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Turgay Güler’in yapacağı “Yeni Türkiye Yolunda 17-25 Aralık’tan 15 Temmuz’a” konulu konferansta Gazeteci-Yazar Salih Tuna, Ülke Tv Genel Yayın Yönetmeni Hasan Öztürk, Star Gazetesi Köşe Yazarı Ahmet Kekeç ve Yeni Şafak Gazetesi Köşe Yazarı Yusuf Ziya Cömert 17-25 Aralık’ı ve 15 Temmuz’u enine boyuna anlatacak.

 

TÜRKİYE’NİN DEĞİŞİMİNE KATKI

- Reklam -

Yerel yönetimlerin görevinin, bir şehri sadece fiziki olarak inşa etmek olmadığının altını çizen Canik Belediye Başkanı Osman Genç, “Yerel yönetimlerin görevi aynı zamanda bir şehri manevi olarak da inşa etmektir. Bu çerçevede, biz de belediye olarak Türkiye’nin değişim ve gelişim sürecinde halkımızı aydınlatma, onları doğru bilgiye ulaştırma anlamında sorumluluk üstleniyoruz. Düzenlediğimiz konferanslarla Yeni Türkiye’nin değişimine katkıda bulunmayı amaçlıyoruz” dedi.

 

‘SORUMLULUK ALIYORUZ’

Bugün Yeni Türkiye’nin inşasını uzaktan izleyenlerin veya sorumluluk almaktan kaçınanların gelecek adına söz söylemeye hakkı olmayacağına işaret eden Başkan Genç, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım, Türkiye’nin 2023, 2053 ve 2071 hedefleri doğrultusunda hızlı bir şekilde çalışmaktadır. Onlar Yeni Türkiye’nin inşası için çalışırken, biz asla buna seyirci kalamayız, Yeni Türkiye’nin inşasını uzaktan izleyemeyiz. Ülkemizin ve milletimizin selameti için çalışan sayın Cumhurbaşkanımız ve sayın Başbakanımıza belediye olarak imkanlarımız ölçüsünde destek vermeyi görev sayıyoruz. Tüm halkımızı konferansımıza davet ediyorum” diye konuştu.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

X