2017 Yılının En İyi Filmleri Nedir?

0

Time dergisi 2017 yılının en iyi filmlerini belirledi. Peki 2017 yılının en iyi filmleri hangisi?

2017 Yılının En İyi Filmleri Nedir? 2017 YILININ EN İYİ 10 FİLMİ AÇIKLANDI: LİSTEDE BİR DE TÜRK FİLMİ VAR :

Listenin 5. sırasında yer alan bu yıl Oscar adaylığı alacağını tahmin etsek de bunu başaramayan, fakat eleştirmenler tarafından çokça beğenilen Ceyda Torun’un Kedi belgeseli, Time’a göre yılın en iyi 10 filminden biri olarak belirlendi. Yüksek izlenme sayılarına erişmese de çok beğenilen Kedi, 9 Haziran 2017 de gösterime girmişti. Time’a göre bu yıl en iyilerin arasına girecek kadar başarılı. Kedi, bu başarısı ile uluslararası alanda insanları kendine çekmeye devam ediyor.

- Reklam -

Listenin yıldızı ise The Post adlı filmdir. Dunkirk ve Get Out gibi bu yıl fazlaca izlenip beğenilen filmlerin de yer aldığı listenin tamamını aşağıda görebilirsiniz.

1- The Post – imdb 6.6
2- Lady Bird – imdb 8.3
3- The Lost City of Z – imdb 6.7
4- Personal Shopper – imdb 6.2
5- Kedi – imdb 7.7
6- Call Me By Your Name – imdb 8.5
7- Dunkirk – imdb 8.2
8- Faces Places – imdb 8.1
9- Get Out – imdb 7.7
10- Girls Trip – imdb 6.3

KEDİ BELGESELİ – CEYDA TORUN

İstanbul’da semtlerin favori kedileri kimin ayaklarına sürtünür, kimin tezgahının altına yuvasını kurar, mahallenin çömez kedisine nasıl gözdağı verir? Tüm aradığınız cevaplar tek bir belgesel filmde cevaplandırılıyor.Kedilere şefkat ve ilgi gösterirken bir yandan bu film insani yönümüzü temsil ettiğini hatırlatıyor. Bu belgesel empati kurma yeteneğini artıran bir özelliğe sahip. Bu narin varlıkları sadece videolarını izlediğimiz varlıklar olmaktan çıkartıp yaşamlarının ortasına çekiyor. Olaya yeni bir ufuk kazandıran Ceyda Torun, böylece başarılı bir belgesele imza atıyor.

İstanbul semtlerindeki kedileri konu edinen Ceyda Torun’un perspektifinden, çöplerimizi çöp kutusuna attığımızda bağırarak zıplayan bu mazlum hayvanların hayat hikayelerini öğreneceksiniz. Ülkemizde pek belgesel izlenilmediği bilinse de Ceyda Torun’un Kedi belgeseli fazlaca ilgi uyandırıyor.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

X