2019’da Çıkmış En İyi 5 Komedi Dizisi!

2019’da Çıkmış En İyi 5 Komedi Dizisi!

Komedi dizisi izlemeyi seven, “Yeni komedi dizisi olsun” diyen gülmeyi sevenler için 2019 yılında çıkmış en iyi 5 yabancı komedi dizisi seçeneği…

Mrs. Fletcher

Eve Fletcher 40’lı yaşlarında bir dul… Eşinden boşandıktan sonra yaşamının merkezi olarak oğlunu belirliyor. Oğlu üniversiteye başlayınca Eve kendini varoluşla ilgili bir boşluğun içinde buluyor ve yeniden kendini keşfetmeye çalışıyor. Diziye Mrs. Fletcher’in yeniden büyüme hikayesi de denebilir.

Special

Her biri 15’er dakikalık 8 bölümden oluşan Special duygu yüklü ve eğlenceli bir dizi. Special’in konusu bir Cerebral Palsdy hastasının bu engelinin yaşamını olumsuz etkilememesi için gösterdiği çaba olarak işlenmiş. Dizide yetenekli, zeki bir gayin iş yaşamıyla tanışma serüveni; kendini bularak kendi kendine yetebilme hikayesine dönüşüyor. Eğlenceli diliyle eğlendiren bu dizide bol bol umut ve neşe yer alıyor. Special, Netflix’te yayınlanıyor.

Pen 15

Pen 15 dizisinin yaratıcısı komedyenler Anna Konkle ve Maya Erskine aynı zamanda başrol oyuncuları. Komedyen ikili dizide kendi 13 yaşındaki hallerini canlandırarak yer alıyorlar. Pek çok büyüme hikayesi konulu dizinin yayında olduğu bu dönemde Pen 15’i diğerlerinden ayıran özellik ikilinin gerçek yaşamlarında da çok sıkı arkadaş olmaları. Genç kızların büyüme çağında erkekleri her şeyin merkezine koyan yeni keşifleri, yetişkinlerin gözünden nasıl göründükleri dizinin konusunu oluşturuyor.

State of the Union

Son dönemlerde rağbet gören 15 dakikalık bölümlerden oluşan komedi dizilerine bir yenisi daha ilave oldu. Kötü giden evliliklerine yeni bir şans vermek için ilişki terapistine başvuran bir çift, her terapiden önce bir kafede buluşarak 10 dakika oturuyor. Dizinin konusu bu kafe buluşmalarından oluşuyor. Güldürürken düşündüren, ilişkileri yeniden sorgulatan bu dizi ilgi görüyor. State of The Union, usta edebiyatçı Nick Hornby’nin yaratıcılığı ve duayen Stephen Frears’ın yöntemenliğiyle yayında…

Living with Yourself

Dizinin başrol oyuncusu Paul Rudd, deneysel bir tedavi programına katılan Miles olarak izleyicinin karşısına çıkıyor. Çıkan bir aksilik sonucu bir anda kendisinin daha iyi bir versiyonuyla karşı karşıya kalan Miles’in hikayesi güldürüyor. Dizide Rudd’a, komedyen Aisling Bea eşlik ediyor. Dizinin güldüren ana temasında kişinin önündeki en büyük engelin aslında kendisi olduğu fikri yer alıyor.

Bir yorum yazmaya başla
Yorum
İsim
Mail adresiniz