21 Mart Nevruz Bayramı Samsun’da kutlanıyor

Baharın müjdecisi olarak bilinen 21 Mart Nevruz Bayramı Samsun’da her yıl olduğu gibi bu yılda çeşitli etkinliklerle kutlanıyor

0

Baharın müjdecisi olarak bilinen 21 Mart Nevruz Bayramı kutlamaları bu yıl Ondokuz Mayıs Üniversitesi Yaşam Merkezinde ve Cumhuriyet Medyanı’nda kutlanacak.

21 Mart Perşembe günü saat 11.00’de OMÜ Yaşam Merkezi önünde düzenlenecek etkinlik ile Baharın müjdecisi olarak bilinen 21 Mart Nevruz Bayramı kutlanacak. Öte yandan Cumhuriyet Meydanında da aynı gün saat 10.30’da şenlik düzenlenecek.

Samsun Valiliğinden yapılan açıklamaya göre;

- Reklam -

“Kültür ve Turizm Bakanlığı özellikle yerel yönetimleri ve sivil toplum kuruluşlarını, ulusal ve yerel ölçekte Nevruz kutlamalarına katılmaları ve bu tür kutlamalar organize etmeleri yönünde teşvik etmektedir. Ayrıca bu kültürel mirasımızı tanıtmak, korumak, gelecek kuşaklara aktarmak gibi amaçlar doğrultusunda periyodik olarak sempozyum, panel, konferans, açık hava etkinliği, yarışma, belgesel film gösterimi, konser gibi etkinlikler düzenlemektedir. Yapılan bu etkinlikler ile Nevruz Bayramı çevresinde gerçekleştirilen çeşitli ritüellerin yaşayabilmesine ve Nevruz’un geniş halk kitleleri tarafından geleneğine uygun bir biçimde kutlanmasına katkı sağlanması hedeflenmektedir.

Bu doğrultuda, ilimizdeki Nevruz kutlamaları Samsun Valiliği himayelerinde Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve İl Müdürlüğümüz işbirliği ile hazırlanan bir program çerçevesinde gerçekleştirilecektir. 21 Mart 2019 Perşembe günü saat 11:00’de Ondokuz Mayıs Üniversitesindeki Öğrenci Sosyal Yaşam Merkezi önünde başlayacak kutlamalarımıza tüm halkımız davetlidir” denildi.

Kaynak: www.samsunetkinlik.com

Yasal Uyarı: Yayınlanan etkinlik/haberin tüm hakları samsunetkinlik.com’a aittir. Kaynak gösterilse dahi etkinlik/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak etkinlik/haberin bir bölümü, alıntılanan etkinlik/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

X