23. İşitme Engelliler Olimpiyat Yaz Oyunları

0

Uluslararası Olimpiyat Komitesi tarafından dünyanın 3’üncü en büyük spor organizasyonu olarak kabul edilen 23. İşitme Engelliler Olimpiyat Yaz Oyunları ( 2017 Samsun Deaflympics ) 18-30 Temmuz tarihleri arasında Samsun’da gerçekleşiyor…

 

Uluslararası Olimpiyat Komitesi tarafından dünyanın 3’üncü en büyük spor organizasyonu olarak kabul edilen 23. İşitme Engelliler Olimpiyat Yaz Oyunları hazırlıkların sonuna gelindi. Olimpiyat süresince 21 branşta 6 bin sporcu, 10 bin yabancı konuk Samsun’da olacak.

Bu yılın Temmuz ayı içerisinde üç dünya şampiyonasına birden ev sahipliği yapacak Samsun’a, işitme engelliler dünyasının önde gelen sporcuları gelecek. Toplam 36 ülkenin katılımıyla gerçekleştirilecek Dünya Masa Tenisi Şampiyonası’nda 300’e yakın sporcu mücadele verecek. 34 ülkeden yaklaşık 120 sporcunun yer alacağı Dünya Plaj Voleybolu Şampiyonası’nda ise milli takım altın madalya için ter dökecek.
Toplam 25 milli sporcunun yer alacağı Dünya Mücadele Sporları Şampiyonası’nda ise 16 ülke sporcusu madalya kürsüsü hedefiyle yarışacak.

- Reklam -

Bakan Çağatay Kılıç, Samsun’dan katıldığı TRT Haber canlı yayınında spor gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bakan Çağatay Kılıç, 18-30 Temmuz tarihleri arasında 23. İşitme Engelliler Olimpiyatı’nın Samsun’da yapılacağını hatırlatırken, bu organizasyonla ilgili hazırlıkların son aşamaya geldiğine işaret etti. Hazırlıklarla ilgili uluslararası katılımcıların Samsun ve Türkiye ile ilgili olarak çok övgü dolu yaklaşımlarını ve desteklerini ortaya koyduklarını dile getiren Bakan Çağatay Kılıç, “Çok güzel bir organizasyon olacak inşallah. Samsun’da gerçekleştireceğimiz dünyanın 3’üncü en büyük spor organizasyonunu, IOC tarafından kabul edilen organizasyonunu inşallah Türkiye’de yapacağız” diye konuştu.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

X