23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları açılış töreni

0

Dünyanın en büyük 3. spor organizasyonu olan İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları (Deaflympics 2017) açılış töreni yeni 19 Mayıs Stadyumu’nda gerçekleşiyor

Uluslararası Olimpiyat Komitesi tarafından dünyanın 3’üncü en büyük spor organizasyonu olarak kabul edilen 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları 18 Temmuz Salı günü gerçekleşecek törenle açılıyor.

18 Temmuz Salı günü saat 18.00‘da düzenlenecek olan resmi açılış töreni yeni 19 Mayıs Stadyumu‘nda gerçekleşecek. Törende etkileyici ışık oyunları, koreografi, hava fişek gösterileri ile dans ve müzik şovları eşlik edeceği aktarıldı. Açılış kutlamaları kapsamında şarkıcı Murat Boz‘da sahne alacağı olimpiyat gösterisinde konser verecek. 33 bin 919 kişilik kapasiteye sahip olan yeni 19 Mayıs Stadyumu’nda düzenlenecek olan açılış töreni ücretsiz olacak. Biletleri stadyum girişinde temin edebilirsiniz.

- Reklam -

Dünyanın üçüncü büyük organizasyonu olan 2017 İşitme Engelliler Olimpiyatları için 97 ülkeden akreditasyon yaptırıldı. 3 bini aşkın sporcu ve 5 binin üzerinde katılımcının yer alacağı oyunlar, 18 Temmuz’da Yeni Samsun 19 Mayıs Stadı’nda düzenlenecek törenle başlayacak. Yaklaşık 4 saat sürecek açılış seremonisine ülke geçişleri ile olimpiyat heyecanı artacak.

İşitme Engelliler Olimpiyatında bin 500 gönüllü yapacak
İşitme Engelliler Olimpiyat Koordinatörlüğü Gönüllü Departmanı bünyesinde gerçekleştirilen eğitim ve kamplar sonucu bin 500 gönüllünün, 23’üncü Yaz İşitme Engelliler Olimpiyatı’nda görev almak üzere hazır durumda olduğu belirtildi.

Tramvay 17.00 ile 24.00 saatleri arasında Ücretsiz
18-30 Temmuz tarihleri arasında Samsun’da düzenlenecek olan 23. İşitme Engelliler Yaz Olimpiyat Oyunları’nın açılış töreni nedeniyle tramvay seferleri o gün saat 17.00 ile 24.00 arasında ücretsiz hizmet verecek.

18 Temmuz Salı günü saat 17.00 ile 24.00 saatleri arasında vatandaşların ücretsiz taşınacağını dile getiren Olimpiyat Ulaşım Koordinasyon Sorumlusu ve Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Kadir Gürkan; “Sürücüleri, sporcuları taşıyan araçlara öncelik vermesi ve hoşgörülü davranması noktasında da duyarlı olmaya çağırdı.

Samsunspor Olimpiyat Coşkusu Yaşayacak!
Samsunspor’un tam takım olarak 18 Temmuz’da Yeni 19 Mayıs Stadyumu’nda yapılacak olan 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları’nın açılış törenine katılacağı belirtildi.

Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “İlimizde düzenlenecek  olan Olimpiyat Oyunları şehrimizin Dünya’ya tanıtılması anlamında çok önemli. Tesisleşme anlamında büyük yatırımlar yapıldı. Bunlardan bir tanesi de Yeni 19 Mayıs Stadyumu’muz. Burada yapılacak olan 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları’nın açılış töreninde Samsunspor olarak bizde yer alacağız” ifadelerini kullandı.


Kaynak: www.samsunetkinlik.com
Yasal Uyarı : Yayınlanan etkinlik/haberin tüm hakları samsunetkinlik.com’a aittir. Kaynak gösterilse dahi etkinlik/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak etkinlik/haberin bir bölümü, alıntılanan etkinlik/habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Etkinliklerden haberdar ol, gelişmeleri takip et!

 

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

X