Aşk Tutkunlarının İçini Isıtacak 10 Romantik Film

Aşk Tutkunlarının İçini Isıtacak 10 Romantik Film

Aşk, her ne kadar aşık olanları mutluluktan havalara uçursa da; ayrılığın acısı uzun süre yüreklerde kalıcı… Aşkın tanımı herkese göre farklı… Ancak tek bir ortak nokta var ki; o da aşk filmleri… Aşka inancı olan olmayan herkesin ilgi odağında olan romantik filmler yılın her dönemi ilgiyle izlenir.

Özellikle kış aylarında aşka tutkun olanların içini ısıtacak olan romantik filmler…

303

Bir aşk ve yol hikayesi olan 303 adı filmin yönetmenliğini Hans Weingartner yapmış. Filmdeki diyaloglar filmi izlenmeye değer kılıyor.

Konusu: Jan kimliğini bulma arayışındadır. Bu arayış onu otostop çekerek sürekli gezmeye yönlendirir. Ancak yolu bir yerde hayatının aşkı Jule ile kesişir. Artık aradığı kendini bulmuştur. Filmde bir yandan Jan ve Jule’nin içi aşkla ısınırken, bir yandan izleyenlere ders veren diyaloglara yer verilmiş.

The Exception

The Exception adlı film 2016 yılında çekildi. Zaman yolculuk niteliğinde olan film 1940’ların Hollanda’sında geçiyor. Filmin ana konusu savaşta kök salan bir aşk hikayesi…

Konusu: Genç ve oldukça çekici olan bir Yahudi kız ile bir memurun hikayesinin anlatıldığı filmde romantizmin en tutkulu halini bulmak mümkün. Filmin sonu ve ilişkinin sonucu izleyenler tarafından çok da tahmin edilemiyor.

Emma

Emma adlı film konusuyla izleyenleri ilk dakikalardan itibaren yakalamayı başarıyor. Romantik film sevenlerin tercihleri arasında olan Emma izlemeye değer.

Konusu: Emma Woodhouse güzel, genç ve zengin bir kadındır. Emma’nın aklında evlilik yoktur. O, birini sevmek, aşık olmak veya hayatının aşkı olacak kişiyi aramak yerine kendini çevresindekilerin, arkadaşlarının hayatlarına adamıştır. Onların hayatlarını daha güzel hale getirmek için elinden ne geliyorsa yapmakla meşguldür. Bir gün bir arkadaşını başka biriyle tanıştıran Emma bir de bakar ki o aşkın içinde artık kendisi var.

Warm Bodies

Warm Bodies adlı film 2013 yapımı filmler arasında. Konusu bilinen aşk filmlerinin biraz dışında olsa da ilgi çekici bir romantik film olarak tavsiye edilebilir.

Konusu: Warm Bodies adlı filmin başrolünde bir zombi var. Film Isaac Marion’un “Sıcak Bedenler” adlı romanında sinemaya uyarlanmış. Filmde zombi R ve Julie adlı genç bir kadının aşkı konu ediliyor.

Who You Think I Am

Who You Think I Am adlı film 2019 yılına ait. Geçen yılın ilgi çeken romantik filmleri arasında yer alan bu film aşk filmi sevenlerin ilgi odağında olmaya devam ediyor.

Konusu: Claire kocası tarafından aldatılmış ve boşanmış bir kadındır. Ancak tüm bu yaşadıklarını kabul etmekte zorlanmaktadır. Son zamanlarda bu durumu aşmaya ve kendi yaşamını artık bir düzene sokmaya başlamıştır. Claire üniversitede dersler vermeye başlar. Bir yandan iki çocuğunu yetiştirir. Claire’in genç ir sevgilisi de vardır. ancak bu ilişkide de beklediğini bulamaz. Sorunlarıyla başa çıkmakta zorlanan kadın internette online bir platformda zaman geçirmeye başlar. Ancak ortada bir sorun vardır. Claire kendini bu ortamda 24 yaşında bir genç kız olarak tanıtmıştır.

Barfuss

Barfuss adındaki filmin yönetmenliğini ünlü oyuncu Til Schweiger yapmış. Kendisi aynı zamanda filmin baş karakterini canlandırıyor.

Konusu: Nick bir akıl hastanesine iş başvurusunda bulunur. Başvurusu kabuk edilir ve hastanede temizlikçi olarak işe başlar. Hastalardan biri olan Leila kendini tuvalette asmak üzereyken Nick tarafından kurtarılır. Bu olaydan sonra Leila, Nick’e beklenmedik ve şiddetli bir şekilde bağlanır. O kadarki; Leila bir gün hastaneden gizlice kaçar ve Nick’i evine kadar takip eder.

Nick, Leila’yı da yanına alır erkek kardeşinin düğününe gitmek üzere yola çıkar. Bu sırada zengin üvey babası Nick’e bir iş teklifine bulunmuştur.

Five Feet Apart

Five Feet Apart izleyenlere aynı anda hem yaşadıkları aşkları, hem de yalama bakış açılarını yeniden sorgulatıyor.

Konusu: Will ve Stella adlarındaki iki sevgili hastadır. Bu çift sağlık sorunlarından dolayı bazı kurallara uymak zorundadırlar. Bu kuralların başında birbirlerine en fazla 5 metre yaklaşmaları da vardır. Yani dokunmak yasaktır. Gerçek aşkın kural tanımadığının kanıtı olan bu film aynı zamanda duyguların gücüne rağmen kurak tanımamanın bir cezası olduğunu anlatıyor. Filme Stella’nın repliği damga vuruyor. “Tedavi olmak için yaşıyordum, yaşamak için tedavi edilmiyordum.”

The Great Gatsby

The Great Gatsby adlı film ABD’li yazar Scott Fitzgerald’ın bir romanından uyarlanmış. Filmin başrolünde sinemaseverlerin Titanic filminden tanıdığı Leonardo Di Caprio yer alıyor. 2013 yılının mayıs ayında vizyona giren filmin konusu romantik film izlemek isteyenleri tatmine ediyor.

Konusu: New York 1920’lerde eğlencenin merkezi durumundadır. Nick Carraway kendi Amerikan rüyasının peşinden koşarak bu şehre gelir. Nick’in yolu New York’ta milyoner Jay Gatsby ile kesişir. Bir anda kendisini Gatsby’nin çevresiyle de tanışmış, alkolün su niyetine içildiği eğlenceli partilere katılmış bulur.

Swear On you My Beloved

Swear On you My Beloved adlı film 2016 yapımıdır. Romantik aşk filmleri tutkunları tarafından beğeniyle izlenen film beklentileri karşılar.

Konusu: Saraswati kütüphane görevlisi sıradan bir genç kızdır. Yaşadığı toplumda Saraswati gibi kızlar genellikle zevksiz ve eski tarz olarak isimlendirilir. Genç kız ise anne babası, kız kardeşleri ve iş arkadaşları da dahil herkesten sıkılmıştır.  Bir karar alır. Bu hayat onundur ve kendi kurallarını kendisi belirleyecektir. Ancak Saraskati bu kararını uygulamak için yanlış birinden yardım ister.

The Guernsey Literary and Potato Peel Pie Society

2018 yılında çekimleri tamamlanan bu film 10 yıl önce Annie Barrows ve Mary Ann Shaffer’in yazdıkları aynı adı taşıyan romandan uyarlanmış. Savaş sırasında olup bitenleri konu alan filmde bir yazarın hayatının sonsuza kadar değişmesi anlatılıyor.

Konusu: Savaş devam etmektedir. Juliet adındaki yazar bu sırada yaşananları bir romanda anlatmaya karar verir. İşgal altında olan şehirde yaşayanlarla arasında bir bağ oluşur. Juliet insanlarla konuşmaya devam ettikçe aradaki bağ daha da güçlenir. Hayatının sonsuz kadar etkileneceğini ve değişeceğini ise bilemez.

Bir yorum yazmaya başla
Yorum
İsim
Mail adresiniz