Atakum’da Down Kafe Park açıldı

0

Samsun Atakum Belediyesi tarafından, Down Sendromlu çocuklara yönelik olarak hazırlanan Atakum Belediyesi Down Kafe Park açıldı

 

Atakum Belediyesi tarafından, Down Sendromlu çocuklara yönelik olarak hazırlanan Atakum Belediyesi Down Kafe Park’ı düzenlenen törenle açıldı. Türkiye’de örneği az bulunan, Samsun’da ise ilk ve tek olan Atakum‘da bulunan Down Kafe Park yoğun katılımla açılışı gerçekleşti.

 

Atakum, Down Kafe Park’ın açılışına Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Yüksek İstişare Kurulu Üyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın yanı sıra Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Samsun Valisi İbrahim Şahin, Ak Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel ve down sendromlu çocuklar ve aileleri katıldı.

- Reklam -

Down Kafe Park’ın açılış konuşmasını yapan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Bugün çok heyecanlıyım. İnanıyorum ki çok güzel bir işe imza atıyoruz. Projenin Samsun’da ilk ve tek olması benim açımdan çok önemli. Melek yüzlülerimizin yüzünü güldürmek, onlara sosyal, kültürel, sportif ve istihdam odaklı imkanlar sunmak için bu önemli projemizi hayata geçiriyor. Açılışımız herkese hayırlar getirmesini diliyorum” diye konuştu.

 

 

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

X