BADEM FİDANLARI TOPRAKLA BULUŞTU

0

Bulvar Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde Eylül ayında başlanan ve Samsun Orman İşletme Müdürlüğü ve Parlife Organizasyon işbirliği ile gerçekleşen etkinlik;  Atakum’da bulunan Samsun Büyükşehir Belediyesi Atlı Spor Tesisleri arkasındaki alana badem fidanlarının dikilmesiyle tamamlandı.

Bulvar AVM, Samsun Orman İşletme Müdürlüğü, Parlife, Pera Sanat ve Simit Center’ın katkıları ile gerçekleşen fidan dikim etkinliği, Atakum Atlı Spor Tesislerinde düzenlenen kokteyl ile başladı.. Samsun Atakum Kaymakamı, Atakum Gençlik ve Spor İlçe Müdürü ve Başarı Koleji öğrencilerinin eşlik ettiği etkinliğe, soğuk hava şartlarına ve yağışa rağmen birçok Samsunlu doğasever de katıldı. Etkinlik, Bulvar Yaşam ve Alışveriş Merkezi  Müdürü Gaye Özgün’ün konuşması ile başladı. Gaye Hanım katılımcılara ve destekçilere teşekkür ederek bu projeyi gerçekleştirmiş olmaktan onur duyduklarını dile getirdi. Pera Sanat Müzik öğretmenleri tüm katılımcılara eşsiz bir müzik ziyafeti sundu ve güne özel olarak doğa için çaldılar.

Gelecek nesillere daha güzel bir dünya bırakmak için düzenlenen etkinlikte  ’Samsun Orman İşletme Müdürlüğü tarafından temin edilen badem ağacı fidanları katılımcılara ücretsiz dağıtıldı. Orman İşletme Genel Müdürlüğü personelleri tarafından katılımcılara doğru ekim yapmaları için kısa bir eğitim verildi sonrasında doğaseverler  fidanlarnı toprakla buluşturdu. Etkinliğe destek veren ziyaretçilerin isimleri künyelere yazılarak fidanlarına iliştirildi.

- Reklam -

2000 adet badem fidanının dikildiği proje sonrasında 3 hektarlık bir arazi ormana dönüştürüldü. Gelir getiren türler kapsamındaki badem fidanları aynı zamanda Büyük Oyumca beldesi sakinlerine de de gelir kaynağı olacak.

Arşiv Haber

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

X