Başarılı kadın sanatçılar “Kadınlar Günü’nde Samsun’da

Yetenekli sanatçılardan oluşan “Allegra Ensemble” müzik grubu aynı ismi verdikleri konserleriyle, Samsun Devlet Opera ve Balesi’nde 7 Mart Perşembe günü Samsunlu sanatseverler ile buluşuyor

0

“Bi dünya müzik” sloganıyla yola çıkan yetenekli kadın sanatçılar, “Allegra Ensemble Konseri” ile “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”ne özel, SAMDOB’da unutulmaz bir konsere hazırlanıyor. Bir solist ve 7 enstrüman sanatçısından oluşan grup, farklı müzik türlerinde seçtikleri parçaları, 7 Mart 2019 Perşembe akşamı saat 20.00’de Aydın Gün Sahnesi’nde seslendirecek.

“Allegra Ensemble” ilk kez Samsun’da konser verecek

2005 yılından bu yana yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere birçok konser düzenleyen “Allegra Ensemble”, Samsun Devlet Opera ve Balesi’nde ilk defa konser veriyor. Türkü, tango, klasik caz parçalarının yanı sıra birçok farklı müzik türünden seçtikleri repertuvar ile sanatçılar, dinleyenlerin zihninde dünya müziklerinin ezgilerini bırakarak sahneden ayrılıyorlar.

- Reklam -

Güçlü isimler Samsun’da sahne alacak

Konserde “Allegra Ensemble” grubu üyeleri; Ankara Devlet Opera ve Balesi sanatçıları Mehlika Karadeniz Bilgin (soprano), Müjde Akden (flüt), Şenzelita Aykanat (keman), Ümmiye Özdem (keman), Melda Sak (viyola), Arzu Gürerk Sugüneş (viyolonsel), İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası sanatçısı Irmak Tokgöz (perküsyon) ve Bilkent Üniversitesi Piyano Öğretmeni Gülriz Tunca’nın (piyano) seslendireceği parçaların bestesi ve düzenlemesi ünlü aranjör Osman İşmen’e ait.

Biletler satışa sunuldu

7 Mart 2019 Perşembe günü saat 20.00’de Aydın Gün Sahnesi’nde gerçekleştirilecek “Allegra Ensemble Konseri”nin biletleri 20 TL – 40 TL arasında değişmekte olup, Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesi ve biletiva.com adresinden temin edilebilir.

SAMDOB gişe hafta içi 10:00-18:00 saatleri arasında, temsil günleri temsil başlama saatine kadar açık bulunmaktadır.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

X