Bi Küçük Eylül Meselesi

0

21 Mart 2014, Cuma – 27 Mart 2014, Perşembe –
Sinema – Aşk, Dram

Seanslar:

Cinemaximum Piazza
11:30 / 14:00 / 16:30 / 19:00 / 21:30

- Reklam -

Konakplex
12:00 / 14:15 / 16:30 / 18:45 / 21:00

Kerem Deren’in yönettiği ve Engin Akyürek, Farah Zeynep Abdullah, Ceren Moray ile Serra Keskin’in oynadığı Bi Küçük Eylül Meselesi, 14 Şubat 2014′de Warner Bros. dağıtımıyla Ay Yapım tarafından vizyona çıkarıldı.

Eylül hayatta istediği her şeye sahip, güzel ve neşeli bir kızdır. Ta ki bir gün başına bir şey gelene ve yaşamının son bir ayını unutana dek. Ailesi, arkadaşları herşeyin yolunda olduğunu söyleyip dururken, Eylül bir şeylerin ters gittiğini anlamaya başlar. Ve hatırlamadığı bir ayın peşinden Bozcaada’ya gider. Orada, daha önce hiç görmediği derbeder bir adam, ona seslenir: ”Eylül, beni hatırlamıyor musun? Sen burada, bu adada bana aşık oldun.”

OYUNCULAR HAKKINDA:
FARAH ZEYNEP ABDULLAH (EYLÜL)
1989 yılında doğan Farah Zeynep Abdullah, üniversite eğitimini 2013 yılında Kent University (Londra) Drama ve Fransız Dili bölümlerinde tamamladı.

Üniversite hayatının ilk yılında “Öyle Bir Geçer Zaman Ki” isimli dönem dizisinin ana kastına seçilen Farah Zeynep Abdullah, 2 yıl boyunca rol aldığı dizi için eğitimini dondurdu. Canlandırdığı “Aylin” karakteriyle 2011 yılında Antalya Televizyon Ödülleri’nde “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu” ödülünü kazanan Farah Zeynep Abdullah, dizinin 2. sezonu bitiminde eğitimine devam etmek için diziden ayrıldı.
İki yıl sonunda okul hayatına devam eden Farah Zeynep Abdullah, 2012 yılında ilk sinema filmi “Kelebeğin Rüyası” için kamera karşısına geçti. 1940’lı yıllarda geçen sinema filminde veremli bir hastayı canlandıran Farah Zeynep Abdullah bu rol ile 18. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Ödülleri’nde “Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu” ödülü ve 46. Siyad Ödül Töreninde “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü”ne layık görüldü.

2013 yaz aylarında çekilen ve 2014 yılında vizyona girecek “Bi Küçük Eylül Meselesi” sinema filminde başrolü üstlenen Farah Zeynep Abdullah, Kurt Seyit ve Şura dizisinde “Şura” rolünü canlandıracak.

ENGİN AKYÜREK (TEKİN)
Engin Akyürek, 12 Ekim 1981’de Ankara’da dünyaya geldi. Üniversite dahil öğrenim hayatının tamamında Ankara’da yaşadı. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tarih Bölümü mezunu olan Akyürek lise yıllarından başlayarak önce amatör olarak daha sonra da belediye tiyatrosunda oyunculuk mesleğine de ilk adımlarını attı. Üniversitenin 3. sınıfındayken Türkiye’de ilk kez yapılan Türkiye’nin Yıldızları adlı oyunculuk yarışma programına katıldı. Yarışmada birinci olan Engin Akyürek, profesyonel olarak oyunculuk mesleğine de başlamış oldu.

Yarışmanın hemen sonrasında birçok teklif alan Engin Akyürek, seyircinin karşısına Yabancı Damat adlı tv dizisinde Kadir Sadıkoğlu karakteri olarak çıktı. 2004 – 2007 yılları arasında yayınlanan Yabancı Damat, hem çok beğenilen hem de Türkiye ile Yunanistan arasındaki dostluğu pekiştiren bir proje oldu. Başta Yunanistan olmak üzere birçok ülkede yayınlanan Yabancı Damat, Engin Akyürek’i yurtdışına ilk kez tanıtan ve sevdiren proje oldu.

2006 yılında ise, Zeki Demirkubuz’un Kader adlı sinema filminde rol aldı. Bu filmdeki kısa ama etkili performansıyla o yıl, ÇASOD Umut Vadeden Erkek Oyuncu ve SİYAD’ın Umut Vadeden Genç Sanatçı ödüllerini kazandı.

İkinci televizyon projesi Karayılan, Kurtuluş Savaşı döneminde gerçekten yaşamış bir hikayeden yola çıkılarak hazırlanan o dönemin en büyük televizyon projesiydi. 2007 – 2008 yılları arasında Atv’de yayınlanan Karayılan’da, Akyürek, delifişek cesur genç Nizipli rolünü canlandırdı. Ekran yolculuğu çok uzun sürmeyen Karayılan, Engin Akyürek’in her projesinde ne kadar farklı rolleri başarıyla canlandırabileceğinin ilk işareti oldu.

Mardin’li bir ağanın oğlu Mustafa Bulut. Üvey amcasının kızına delicesine aşık. Ta ki ona olan aşkından, kızı öldürmeye kalkacak kadar. Engin Akyürek, 2009 yılında ise, bu kez Bir Bulut Olsam adlı tv dizisinde Mustafa Bulut karakterini canlandırdı. Seyirci 2 sezon boyunca, bu alışılmadık karakteri büyük bir heyecanla izledi ve çok sevdi.

Engin Akyürek televizyon kariyerinde en son 2010-2012 yılları arasında Fatmagül’ün Suçu Ne? adlı tv dizisinde Kerim Ilgaz karakterini canlandırdı. Hikayesinin barındırdığı dramının içerisinden, doğan büyük bir aşk hikayesiyle milyonlara umut veren ve travma yaşamış bir çok insana da hayata devam etme gücü aşılayan bir proje olan bu iş, Engin Akyürek’in Ortadoğu, Avrupa ülkeleri, Balkanlar hatta USA’e kadar ulaşan bir beğeni seyirci kitlesi kazanmasını sağladı.

En son olarak, “Bi Küçük Eylül Meselesi” adlı filmde başrol oynadı. Seyirciyle buluşmaya hazırlanan bu filmde, Bozcada’da yaşayan, yalnızlığı seçmiş ama mutlu olmayı da öğrenebilmiş aynı zamanda da müthiş bir aşk hikayesinin kahramanı olan Tek (Tekin) adlı karakteri canlandırdı.

Engin Akyürek, şu anda Ay Yapım’ın yeni projesi “Kara Para Aşk” adlı dizinin hazırlıklarını sürdürmektedir.

CEREN MORAY (BERRAK)
5 Haziran 1985 yılında İstanbul’da doğmuştur. Eğitimini Haliç Üniversitesi Konservatuar Tiyatro Bölümü’nde sürdürmektedir. Serseri Aşıklar, Dayı, Nefes Nefese, Doktorlar ve Kavak Yelleri dizilerinde rol almıştır. Ayrıca İşler Güçler dizisinde de rol almıştır. Dizi çalışmaları arasında; İşler Güçler (Star – 2012/2013), Kavak Yelleri (Kanal D – 2008 – 2011), Nefes Nefese (ATV – 2006), Dayı Sitcom (Kanal D – 2004), Serseri Aşıklar (Show TV – 2002) yer almaktadır. Tiyatro çalışmaları arasında; Haliç Üni. (Yön.Müşfik Kenter)Vişne Bahçesi, Haliç Üni. Nathalie, Haliç Üni. İnsan Denenen Garip Hayvan, Haliç Üni. Üç Kuruşluk Opera, İstanbul DT (Amadeus), İstanbul DT (Çiçeğim Solmasın), İstanbul DT (Kuvay-i Milliye), İstanbul DT (Çayhane) yer almaktadır. Reklam çalışmalarında ise; Eti Tutku, Coca Cola, Avea, Pepsi veSignal yer almaktadır.

ONUR TUNA (ATIL)
02.07.1985 Çanakkale-Gelibolu’da doğmuştur. Eğitimini İzmir 9 Eylül Üniversitesinde tamamlamıştır.
Ege Üniversitesi Sanat Musiki Konservatuarında ses eğitimi almıştır. Tiyatro ve kamera önü eğitimi aldığı kurumlar ise Müjdat Gezen, Craft Tiyatro ve 3 Mota Tiyatro. Lisanslı basketbol, voleybol, masa tenisi ve futbol oynamıştır. Oynadığı televizyon dizileri arasında Hayat Devam Ediyor ve Huzur Sokağı dizileri bulunmaktadır.

EGE AYDAN (EYLÜL’ÜN BABASI)
Ege Aydan, 28 Ekim 1958 tarihinde Ankara’da doğmuştur. İlk ve orta okulu Ankara’da lise’yi İstanbul’da okudu. Ankara Devlet Konservatuarı tiyatro yüksek bölümünden 1977 yılında mezun oldu. Ankara Devlet Tiyatrosun’da görev aldı. 1977’de profesyonel olarak Büyük Tiyatro’da hocalarıyla birlikte başrol oynadı. Devlet Tiyatroları bünyesinde bölgede ve merkezlerde çeşitli oyunlar sahneledi ve oynadı. Halen Devlet Tiyatroları yönetmen kadrosunda görev yapmaktadır.

Ege Aydan Tv dizileri arasında ses getiren, Behzat Ç. adlı dizide, Behzat’ın abisi Şevket Ç. olarak oynadı. Diğer oynadığı diziler ise Asmalı Konak, Ömre Bedel, Binbir Gece, Kavak Yelleri, Yaprak Dökümü, Zincir Bozan, Kısmetim Otel, Hacı, Seni Çok Özledim, Misi, Sil Baştan, Evli ve Çocuklu, Borsa, Sam Yeli, Yalan Dünya, Mağlupların Zaferi, Kara Melek, Baba Evi, Solgun Bir Sarı Gül, Kurtuluş, Gizli Aşk, Küçük Dünya, Beybaba, Kaynanalar, Yarın Artık Bugündür dizilerinde de oynamıştır.

Son Ders: Aşk ve Üniversite, Zincir Bozan, Eve Giden Yol 1914, Asmalı Konak Hayat, Şelale, Hayallerim Suya Düştü (kısa film) 1999, Ağır Roman, İstanbul Kanatlarımın Altında, Yengeç Sepeti ise oynadığı sinema filmleri arasında yer almaktadır.

EBRU AYKAÇ (EYLÜL’ÜN ANNESİ)
1975 yılında İzmir’de doğdu. Eleman Arıyor adlı kabare oyununda oynadı. Yağmur Zamanı, Taşların Sırrı, Binbir Gece, Nefes, Es Es, Maskeli Balo, İzmir Çetesi, Babam İçin, Hayatımın Rolü ve Güneşi Beklerken dizilerinde yer aldı. Dabbe filminde ve Kelebek adlı televizyon filminde yer aldı.

SERRA KESKİN (GÜLŞAH)
21.09.2001 tarihinde İstanbulda doğdu. Hacı Ali Paşa ilköğretim okulunda okumaktadır. Oyunculuk eğitimi konusunda Ümit Çırak’tan ders aldı. Oynadığı reklam filmleri arasında Opet, İş Bankası, Tivibu, Torku Çikolata, Knor Bulyon ve 2020 İstanbul Olimpiyat Tanıtımı bulunmaktadır.

 

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

X