Bildiğiniz Tüm Süper Kahraman Dizilerini Unutun: The Boys!

Bildiğiniz Tüm Süper Kahraman Dizilerini Unutun: The Boys!

Sizce de artık birilerinin klişeleşen bu süper kahraman dizilerine bir dur demesini vakti gelmedi mi? İşte bizim yerimize bunu yapan dizi The Boys. Garth Ennis ve Darick Robertson’ın The Boys adlı çizgi romanından uyarlamadır. 26 Temmuz 2019 da ilk bölümünü yayınlayan The Boys dizisi kulağa her ne kadar bir boy band ismi gibi gelse de aslında bir süper kahraman dizisi. Amazon Prime Videonun son zamanlarda yakaladığı bu çıkışı belki de en çok borçlu olduğu dizilerinden biri sayılabilir bu, çünkü bu dizi çıktığı andan itibaren gençlerin büyük bir ilgisini kazanmış klasikleşen ve klişeleşen düzene bir kırbaç gibi inmiştir, farklı tarzı ve etkileyici görsel efektleriyle ilk bölümlerinde adeta görsel bir şölen sunuyor.

Yeni bir Marvel ya da DC kahramanı olarak diziyi açanların avucunu yalayacaklarını da söyleyebiliriz çünkü bu dizi tam tersi DC karakterleriyle dalga geçilmek için çekilmiş diyebiliriz. Aslında komedi türündeki bu diziyi izlerken yer yer kahkahalara boğulacağınızı da temin edebiliriz, durum komedileri ve Amerikan tarzı kelime oyunlarıyla beraber her karakterin kendine has bir tarzı da var.

The Boys Dizisinin Konusu

Bir süper kahraman olduğunuzu hayal edin fakat hala insansı bir acizlik ve iç güdülerle, güçlerinizi nasıl kullanırdınız? hele ki kendiniz gibi süper güce sahip 7 kişiyle beraber bir şirket tarafından pazarlama ürününe dönüştüyseniz. İşte buradaki süper kahramanlarımız da aynı şeyi yapıyor Seven adlı bir şirket tarafından yetiştirilen bu süper kahramanlar yozlaşmış bir şekilde güçlerini kötüye kullanarak halkını sömürmeye başlamıştır fakat halk hala çıkarılan reklam ve film endüstrisin manipülasyonu altındadır. İşte burada süper kötü kahramanlarımıza dersini vermek adına CIA tarafından desteklenen The Boys ortaya çıkıyor sıradan 4 insanın bu süper kahraman grubuyla olan savaşını nefesinizi tutarak izleyeceksiniz.

Her şey Huggie (Jack Quaid) ile sevgilisi kaldırımda sohbet ederken hızını alamayıp onun içinden geçerek ölümüne sebep olan süper hızlı A-Train yüzünden başlıyor. Bu ani ölümden sonra Huggie evde depresyona girip hayattan beziyor ve bir gün dükkanını giren Billy Butcherla (Karl Urban) karşılaşıyor Wolwerine görünümlü bu adam Huggie’ye CIA’den olduğunu söyleyip Huggie’nin güvenini kazanmaya çalışıyor. Birlikte istemsiz bir şekilde bir süper kahramanı kaçırdıktan sonra artık işlerin sarpa sardığını anlayan Huggie sevgilisinin intikamını almak için Billy’le beraber yola koyuluyor. Billy’nin ise Seven grubunun lideri olan The Homelander ile aralarında kalan eski hesaplaşma vardır bunun için eski dostları Frenchie ve Mother’s Milk’i de yanına alarak beraber bir grup kuruyor ve Seven’ı yok etmek için elinden gelen her şeyi yapıyor.

The Boys’un 2. Sezonu Ne Zaman?

Dizinin ilk sezonu 8 bölümden oluşuyor ve her biri yaklaşık olarak 1 saat. IMDB üstünden 8.7 gibi puana sahip olan dizinin 2. Sezon fragmanı Amazon tarafından yayınlandı ve dizinin yaratıcısı Eric Kripte yeni sezonun yine aynı zamanlarda çıkacağını söyleyerek 2020 yaz aylarını işaret etti. Ayrıca 2.sezonda Aya Cash’in canlandırdığı Stormfront’u da görebileceğiz.

Bir yorum yazmaya başla
Yorum
İsim
Mail adresiniz