Binlerce kişi Fener Alayı için buluştu

0

Samsun’da, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında, “Fener Alayı ve Gençlik Festivali Yürüyüşü” gerçekleşti

Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Samsun Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğünce organize edilen etkinlik kapsamında, 56’lar DSİ 7. Bölge Müdürlüğü önünde toplanan grup, İstiklal Caddesi – Cumhuriyet Meydanı güzergahından Kurtuluş Yolu’na kadar fenerler ve Türk bayraklarıyla yürüdü.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Bando Takımı’nın yanı sıra Atlı Spor Kulübü sporcularının at üstünde eşlik ettiği yürüyüşe, yurdun çeşitli kentlerinden gelen 500 izci ve yaklaşık 300 kişilik halk oyunları ekibi de yürüyüşte yerleri aldı.

- Reklam -

Yürüyüşe katılan Samsun Valisi Osman Kaymak, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, büyük bir coşku ile ‘Fener Alayı’ yürüyüşü yaptıklarını belirterek, “Gerçekten yoğun bir katılımla ‘İlkadım Şehri’ olduğumuzu tüm Türkiye’ye gösteriyoruz” dedi.

Yürüyüşe İlkadım ilçesi İstiklal Caddesi 56’lar mevkiinde toplanan binlerce vatandaş, ellerinde Türk bayrakları ve meşaleler eşliğinde İstiklal Caddesi, Cumhuriyet Meydanı ve akabinde valilik önüne kadar yürüdü. Kortejde zaman zaman halk oyunları ekibi gösteri yaptı. Ayrıca Samsun Atlı Spor Kulübü’nün 4 sporcusu da yürüyüşe atlarıyla birlikte katıldı. Atlı sporcular büyük ilgi gördü. Öğrenciler ise bando eşliğinde marşlar söyledi. Katılımcılar yürüyüşte meşaleleriyle birlikte yer aldı.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

X