Bir Adım Yeter 1919 Çocuk ve Gençlik Korosu

0

Bir Adım Yeter – 1919 Çocuk Ve Gençlik Korosu | Samsun’da 1919 çocuk ve genç bir araya gelip marşlar ve türküler söyleyeceği Çocuk ve Gençlik Korosu özel konser düzenleniyor

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Samsun valiliği , Sahra Sıhhiye Eğitim Merkezi Komutanlığı Askeri Bandosu, Samsun İl Gençlik Spor Müdürlüğünün ortaklaşa gerçekleştirecekleri Samsun’un kültürü, tarihi ve müzik öğretmenlerinin mesleki doyumuna katkı sağlamak amacıyla “Bir Adım Yeter 1919 Çocuk ve Gençlik Korosu” özel konser gerçekleşiyor.

Samsun’un kültürü, tarihi ve müziği konusunda farkındalık oluşturmak ve müzik öğretmenlerinin mesleki doyumuna katkı sağlamak için “BİR ADIM YETER” projesi oluşturulmuştur. Bir müzik öğretmenin bir hayalini meslektaşlarıyla paylaşması ve 11 meslektaşının projeyi şekillendirmesi ile başlayan , takibinde Samsun’un 17 ilçesinde mesleki doyuma ulaşmak isteyen müzik öğretmenlerinin projeye katılmak istemesi projenin başlama gerekçesidir.

- Reklam -

Ayrıca “İnsanlar ilkel dönemlerden bu yana iletişimde müziği kullanmışlardır. Sosyal,toplumsal,dini tüm olaylar müzikle daha rahat belleklere yerleşmiş ve uygulanabilir olmuştur.” Bu sebepledir ki bu proje sayesinde söylenecek marşlar öğrencilerimizde , öğretmenlerimizde proje katılımcılarında ve paylaşılan tüm mecralar aracılığıyla da toplumda VATANSEVERLİK duygusunu yükseltecek ve öğrenciler söylenen marşlarla vatan millet sevgisi kazanacak, milli birlik ve beraberliğimiz güçlenecektir.

Bir Adım Yeter Çocuk ve Gençlik Konseri 14 Mayıs Pazartesi günü saat 13.00’da Tekkeköy Yaşar Doğu Spor Salonunda gerçekleşiyor. 1919 öğrencinin oluşturduğu koro konser ücretsizdir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

X