Bir Delinin Hatıra Defteri Erdal Beşikçioğlu ile Samsun’da

0

Erdal Beşikçioğlu’nun tek kişilik oyunu ‘Bir Delinin Hatıra Defteri’ Türkiye turnesi kapsamında Samsun’a geliyor

Bir Delinin Hatıra Defteri Yaşadıklarıyla baş etmeye çalışan bir adamın hatıra defterinde yazanları konu alan “Bir Delinin Hatıra Defteri”, 25 – 26 Eylül’de Samsun Devlet Opera ve Bale Sahnesi’nde sizlerle olacak.

Erdal Beşikçioğlu başrolüyle önce Ankara Devlet Tiyatrosu ve ardından Tatbikat Sahnesi’nde yıllarca sahnelenen oyun, Genco Erkal başta olmak üzere birçok ekip tarafından sahnelendi. Etkileyici metni ile dünya klasikleri arasında özel bir yere sahip olan Bir Delinin Hatıra Defteri, biletleri satışa çıkar çıkmaz kısa sürede tükenen bir tiyatro şöleni… Atatürk Kültür Merkezi Samsun Devlet Opera ve Bale sahnesinde yeniden izleyici karşısına çıkacak tek perdelik oyunda, yaşadıkları sonucu yavaş yavaş delirmeye başlayan Popriçin’in hikayesi anlatılıyor. Toplumsal baskı, küçük düşme, aşağılanma, sınıf farkı ve karşılıksız aşkın karşısında deliren ve hatıra defterine yazan Popriçin, 25 Eylül Pazartesi ve 26 Eylül Salı günü saat 20.30’da seyircilerini bekliyor. Biletler biletix.com üzerinden temin edebilirsiniz.

- Reklam -

‘Kapalı gişe oynamak’ klişesinin hakkını veren ‘Bir Delinin Hatıra Defteri’, Erdal Beşikçioğlu’nun izleyeni soluksuz bırakan performansıyla bu sene de devam. ..

Yazan: Nikolay Vasilyeviç Gogol
Uyarlayan ve Yöneten: Cem EmülerIşık
Tasarım: Mustafa Bal
Ses Efekti Tasarım: Tayfun Gültutan
Yönetmen Yardımcısı: Erdal Beşikçioğlu
Sahne Amiri: Yunus Daştan
Oynayan: Erdal Beşikçioğlu

Bir delinin değil, adım adım deliliğe giden, yaşadığı gerçeklerle baş edemeyen bir adamın hatıra defteri…

 

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

X