Bir Solukta İzleyebileceğiniz Bir Dizi: The Witcher

Bir Solukta İzleyebileceğiniz Bir Dizi: The Witcher

İşten veya okuldan eve geldiniz ve kendinizi bir anda Orta Çağ’ın acımasız topraklarında mı bulmak istiyorsunuz? İşte tam size göre bir dizi: The Witcher. Andrzej Sapkowski’nin yazdığı kitap serisine dayanan bu dizinin bilgisayar oyununun çok beğenilmesinin ardından başarılı bir Netflix ortaklığı ile dizi uyarlaması da yapıldı. Çıktığı günden itibaren muazzam efektleri ve müzikleri ile insanları adeta büyüledi.

Twitterda çıktığı günden bu yana gündem olan bu dizinin başrolünde ise ünlü Hollywood aktörü Henry Cavill var. Onu canlandırdığı Man Of Stell (Superman) karakteriyle hatırlayabilirsiniz. Muhteşem fiziği ve etkileyici yüz hatlarıyla hanımların dikkatini çeken Cavill bu dizi için özel bir antrenman ve diyet programı uyguladığını internet üzerinden sevenlerine duyurdu. Benzeri az olan bu dizi etkileyici görsel efektler ve tüylerimizi diken diken eden epik müzikleriyle Yüzüklerin Efendisi serisine de bir nebze benzerlik göstererek Peter Jackson hayranlarını da mutlu etti.

The Witcher Ne Anlatıyor?

Fantezi drama türündeki bu dizi insanlar, elfler, cüceler ve büyücülerin bir arada yaşadığı eski bir zamanda savaşların patlak vermesi sonucu oluşan kaos ortamını anlatıyor. Kahramanımız The Witcher diye anılan, yarı insan yarı yaratık olan bir türe ait olan Rivialı Geralt. Yaşamını kelle avcısı olarak yaratık öldürmekle geçiren Geralt yıllar önce verdiği bir sözü tutmak üzere küçük bir prensesin peşine düşer bu kız kendisinin de bilmediği büyük bir güce sahiptir. Macerasında beklenmedik bir şekilde genç bir büyücüye âşık olan Geralt kaderin onu nereye savuracağını bilmeden yola koyulur.

Ülkemizde 20 Aralık 2019 tarihinde ilk bölümü yayınlanan The Witcher’ı Netflix üzerinden seyredebilirsiniz. Henüz bir sezon çekilen The Witcher’ın bölüm sayısı sekiz, yönetmen Laureb Schmidt Hissrich 2.sezonunu 2021’de yayınlamayı düşündüklerini söyledi.

The Witcher dizisindeki karakteri uygunluğu ve devasa adeleleriyle dikkat çeken 36 yaşındaki 1.85 boyundaki İngiliz oyuncu Cavill’e en çok sorulan sorulardan biri ise bu vücuda nasıl sahip olduğu oldu. Ünlü oyuncu yıllardır süregelen spor geçmişinin olduğunu ayrıca bu proje için çekimlerin oldukça zorladığını kılıç tutmak için güçlü ve dayanıklı olması gerektiğinden dolayı özel bir antrenman programı uyguladığını söyleyerek Youtube kanalında antrenörüyle yaptıkları spor programını paylaştı bol bol sebze ve protein içerikli gıdalarla beslenen Cavill diyet programını da sevenleriyle buluşturdu.

Bir yorum yazmaya başla
Yorum
Name
Mail adresiniz