Canik’te “Dilimizdeki Türküler” özel konseri gerçekleşti

0

Canik Belediyesi Türk Halk Müziği Topluluğu “Dilimizdeki Türküler” özel konseri ile kulakların pasını sildi. Gecede koroya son türküde eşlik eden Başkan Osman Genç, Canik’in kültür ve sanatta marka olduğunu söyledi

Canik Belediyesi Türk Halk Müziği Topluluğu yine muhteşem bir konsere imza attı. Canik Kültür Merkezi’nde verilen “Dilimizdeki Türküler” özel konserinde, dinleyenlerin adeta kulaklarının pası silindi. Canik Belediye Başkanı Osman Genç’in yanısıra İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Uzunlar, Başkan Yardımcısı Alican Usta, AK Parti Canik İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülay Korucu, Türk Kızılayı Canik Şube Başkanı Hatice Örs’ün de katıldığı konserde, solistler Şef Yavuz Özkaran yönetiminde muhteşem performanslarıyla unutulmaz bir akşam yaşattı.

HAYAT STANDARDINI YÜKSELTECEK YATIRIMLAR
Konser öncesi yaptığı konuşmada, Samsun’un kültürel ve sosyal hayat standardını yükseltecek yatırımlar yaptıklarına dikkat çeken Başkan Genç, Canik Belediyesi olarak kültür ve sanata büyük önem verdiklerini belirterek, “Türkiye’de Tiyatro Okulu kuran iki belediyeden biriyiz. Ayrıca yine Canik Müzik Okulu kurduk. Bu iki sanat okulumuzun kapıları herkese açık. Yine kurs ve gençlik merkezlerimizde gençlerimiz enstrüman kursları alıyor. Canik Belediyesi Türk Sanat Müziği Topluluğumuz önemli bir yere sahip. Ayrıca Canik Belediyesi olarak kültür ve sanat faaliyetlerini her zaman destekliyoruz. Canik artık kültür ve sanatta marka olmuştur” dedi.

- Reklam -

GELİŞMİŞLİK KRİTERLERİNE OLUMLU ETKİ
Bir şehrin sadece fiziki olarak gelişmesinin mümkün olmadığını da ifade eden Başkan Genç, “Şehirlerin gelişmişlik kriterlerinde kültür ve sanat çok önemli yere sahiptir. Eğer kültür ve sanatta gerideyseniz, yaptığınız yolların, binaların hiç bir kıymeti yoktur. Yaptığımız eğitim, kültür, sanat yatırımları ile şehrimize ruh kazandırmaya çalışıyoruz. Bu manada kültür ve sanata en çok yatırım yapan belediyeyiz. Çocuklarımız, gençlerimiz, kadınlarımız için çok önemli eğitim, kültür, sanat, spor tesisleri yaptık. Tüm vatandaşlarımızdan bu tesislerden yararlanmasını istiyoruz” diye konuştu.

SON TÜRKÜYÜ BİRLİKTE SÖYLEDİLER
Konser sırasında ayrıca Canik Belediyesi Halk Oyunları Ekibinin folklor gösterisi de büyük beğeni kazanırken, Başkan Osman Genç, konserin son eserini koro üyeleri ile birlikte seslendirdi. Konser sonunda Şef Yavuz Özkaran ve sanatçıları performanslarından dolayı tebrik eden Başkan Osman Genç, Şef Özkaran ve sanatçılara çiçek verdi.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

X