Çocuklar RETROBÜS'le Eğlendi!

Bulvar AVM, İlkadım Belediyesi ve Pera Sanat Akademi işbirliği ile; Bahar, şenlik tadındaki 23 Nisan etkinliklerle dolu dolu geçti

Çocuk Şenliği, 18 Nisan Cumartesi Saat 13:00’de çocuklara özel olarak gerçekleştirilen konser eşliğinde başladı. Şenlik, uçan balonların çocuklar tarafından gökyüzüne bırakılması ile renkli görüntülere sahne oldu.

70’ler ve 80’lerin efsaneleri Cem Karaca, Barış Manço, Erkin Koray ve İlhan İrem gibi çok sayıda sanatçının şarkılarını yorumlayan Retrobüs grubu kendilerine özel kostümleri ile sahne alarak çocuklarla bir araya geldi. Sevilen şarkılar eşliğinde çocuklarla keyifli zaman geçiren Retrobüs Grubu Yeşilçam film müziklerini içeren repertuarları ile büyük beğeni topladı. “Taklitler asıllarını yaşatır amacımız büyük üstadları anmak” diyen grup, son olarak çocuklarla  unutulmayan “Adam Olacak Çocuk” yarışmasını gerçekleştirdi.

Retrobüs Grubu sonrasında çocukların en sevdiği tiyatro ekibi olan Tiyatro Küçükeller’in  Cecü’nün Yer Cüceleri adlı sevilen oyunları bu kez de açık havada çocuklarla buluştu.

Keyifler müzikler eşliğinde eğlenen çocuklar, düzenlenen yarışmalar, atölyeler ve uçurtma şenliği ile çok sayıda etkinliğe katılarak eğlendiler ve eski çocuk oyunlarını tekrar yaşama fırsatı elde ettiler.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here