Düşevi Sanat Merkezi, Samsun’da ‘Tiyatro Okulu Sınavı’ yapacak

0

Düşevi Sanat Merkezi, Samsun’da ‘Tiyatro Okulu Sınavı’ yapılıyor. Öğrenciler, Düşevi Cast Ajans’a kayıt olup, ileride reklam-dizi-sinema filmlerinde oynama fırsatı bulacak

1998 yılında kurulan ve Samsun’da Cumhuriyet sonrası en uzun süre perdelerini açık tutmayı başaran bir özel tiyatro olma özelliği taşıyan Düşevi Oyuncuları, kendi bünyesinde oluşturduğu 2013 yılında kurulan Düşevi Sanat Merkezi faaliyetlerinde bir ilke daha imza atıyor.

Düşevi Sanat Merkezi, Samsun’da ‘Tiyatro Okulu Sınavı’ yapacak. Tiyatro Okulu Sınavı üç aşamalı olacak. Rol-Müzik-Dans branşlarında olacak. Rol sınavında daha önceden verilecek olan tiratlar hazırlanacak www.dusevioyunculari.org sitesinden veya Düşevi Sanat Merkezi’nden temin edilecek) ve sınav günü canlandırılacak. Müzik sınavında daha önceden hazırlanan bir şarkı okunup, kulak algılama temrinleri yapılacak. Dans sınavında da doğaçlama dans temrinleri ile seçmeler yapılacak.

- Reklam -

BİR GARİP MASAL OYUNU OYNANACAK

Sınavda başarılı olan öğrenciler ile iki aylık bir rol-dans-müzik eğitiminden sonra, Murat Can Kibiroğlu’nun yazdığı ‘Bir Garip Masal’ adlı müzikli oyun çalışılacak. Oyunda Düşevi Oyuncularının birkaç usta oyuncusu ile tarih ve saatleri uyarsa dizilerden tanıdığımız bir ünlü oyuncu çocuklarla aynı sahneyi paylaşacak.

REKLAM DİZİ SİNEMA FİLMLERİNDE OYNAMA FIRSATI

Sınava konuk jüri üyesi olarak; Samsun Belediye Konservatuarı’nda yetişip, bazı özel tiyatrolarda çalıştıktan sonra, Ankara DTCF bitiren, birçok dizi, tiyatro ve sinema filmde oynayan, şu anda Güldür Güldür programından tanıdığımız oyuncu ve yazar Ünal Yeter katılacak. Başarılı olan ve olamayan tüm öğrenciler eğer isterlerse Düşevi Cast Ajans’a kayıt olup, ileride reklam-dizi-sinema filmlerinde oynama fırsatı bulacak.

SANAT KURSLARI BİR ARAÇTIR

Düşevi Sanat Merkezi Yöneticisi Cem Kaynar, “Bünyemizde oluşturulan kurslardan birisi olan çocuk-gençlik-yetişkin drama derslerinde sonuç hiçbir zaman gösteri yapmak değildir. Tiyatro dersleri ise sahne ve gösteri üzerine kuruludur. Bu amaçla kurumsal olarak açılan bu sınavın aslında gençlerin sanat kursları ile tanışması için bir araç olduğu söylenebilir” dedi.

Tiyatro Okulu Sınavı, 18 Kasım Pazar günü saat: 13.00’de, Düşevi Sanat Merkezi’nde yapılacak. Bilgi için Cem Kaynar’la 0532 694 94 84 iletişime geçebilirsiniz.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

X