Düşevi Tiyatro Okulu açılıyor

0

Düşevi Sanat Merkezi bu yıl bir ilki gerçekleştiriyor. Sanat Merkezinde “Düşevi Tiyatro Okulu” projesiyle birlikte oyunculuk, şan ve dans eğitimi sağlanacak

Düşevi Sanat Merkezi bu yıl bir ilki gerçekleştiriyor. Sanat Merkezinde verilen kurslar dışında gençlerin sahne olgusunu kavrayabilmeleri, disiplin içerisinde bir faaliyet yürütebilmeleri, kendilerini büyük bir prodüksiyon içerisinde ifade edebilmeleri için “DÜŞEVİ TİYATRO OKULU” adı altında bir proje başlatıyor. Bu proje kapsamında yer alan çocuklar seçmelerden geçirilerek rol, fonetik, dans sınavlarına tabi tutulacak. Kazanan çocuklarla da sıkı bir çalışma düzeni uygulanacak.

Düşevi Oyuncuları Genel Sanat Yönetmeni Cem KAYNAR yaptığı açıklamada “Düşevi Tiyatro Okulu uzun zamandır planladığımız bir proje idi. Düşevi Oyuncularının 20. Yılında, Düşevi Sanat Merkezinin 5. Yılında bu projeyi gerçekleştirmek için gerekli imkanları sağladık. 11-15 yaş arası gençler arasından seçmeler yapılarak bu gençlere Oyunculuk – Şan – Dans eğitimi verilecek. Sonra bu gençlerle müzikli bir oyun çalışması yapılacak. Çıkan büyük prodüksiyon ise velilere, basına ve halka açık sahnelenecek. Çalışmalar sırasında da gençleri motive etmek amaçlı tanınmış bir oyuncu bir gün gelerek bu çalışmalara iştirak edecek” dedi.

- Reklam -

Düşevi Sanat Merkezi 2018-2019 sezonunda çocuk-genç-yetişkin drama, piyano-yan flüt enstrüman, resim, bale, yazarlık ve karikatür kursları düzenliyor.

Bu sene Düşevi Sanat Merkezi “Her Yaşta Herkes İçin Sanat” sloganı ile sezon açıyor.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

X