En İyi 10 Fantastik Film

En İyi 10 Fantastik Film

Fantastik film deyince insanın aklına bir sürü şey gelebilir. Alev püskürten ejderhalar, büyüleriyle olur olmaz şeyler yapabilen kişiler, efsanevi güçlere sahip süper kahramanlar oldukça fantastik şeylerdir. Fantastik filmlere ilgi duyuyor ve izleyecek fantastik filmler arıyorsanız doğru yerdesiniz. Bu on filmlik liste tam size göre. Fantastik film deyince aklınıza gelebilecek her şeyi burada bulmak mümkün.

Bu muhteşem listede aralanması gereken bir sürü sır perdesi var. Çözülmesi gereken bir sürü olay ve süper yeteneklere sahip kişilerle dolu bu filmlerde aradığınız her şey var. Büyücülerle ve de cadılarla dolu bir okul ya da orta çağda düşmanlarını yok etmek için savaşan bir grup farklı özeliklere sahip kişiler ya da tanrılar ve oğulları. İsterseniz efsanevi deniz hikayelerle dolu kaptanlık hikayelerini de izleyebilirsiniz. Ya da mavi dostlarla dolu yepyeni bir dünyayı keşfe çıkabilirsiniz. Belki de uzaya çıkıp bir şeyleri değiştirmek ya da dünyayı kurtaran bir süper kahraman takımına katılmak isteyebilirsiniz. İşte bu listede bunların hepsi ve daha fazlası var.

Harry Potter

Harry Potter

Büyücülerle dolu bir okulda daha önce büyü diye bir şey olup olmadığını yaşayan 11 yaşında bir çocuk. O bugüne kadar babasını trafik kazasıda ölmüş olarak biliyordu. Çünkü yanında yaşadığı teyzesi ve eniştesi ona bu yalanı söylemişti. Ama 11 yaşına geldiğinde onu okula götürmek için gelen Hagrid sayesinde bütün gerçekleri öğrenir.

Yıllar önce tüm dünyayı yok etmek isteyen bir güç varmış. Lord Voldemort ve ordusunu karşısına çıkan her şeyi ve herkesi yok ediyormuş. Sıra Harry ve ailesine gelmiş. Ve Lord Voldemort Harry’nin hem annesini hem de babasını öldürmeyi başarmış. Sıra Harry’e gelince işler istediği gibi gitmemiş ve Harry bu ölümcül büyüden sağ kurtulmuş. Bunun sonucunda da Lord Voldemort buharlaşmış. Ama daha önce aldığı bir önlem sayesinde tam olarak ölmemiş.

Harry önce Hogwarts ile tanışacak. Sonra arkadaşları ile. Tam 8 seri sürecek bu macerada her seride birbirinden fantastik olaylar meydana gelecek. Harry her seferinde Lord Voldemort yeniden dirilmesin diye mücadele edecek. Ama malaesef birinde başarız olacak ve Lord Voldemort hayata geri dönecek. Bu sefer de onu bu sefer gerçekten yok etmek için büyük bir mücadeleye girecek. Bu mücadelenin sonunda bütün dünya yeniden tehlikeye girecek ve herkes iyi ya da kötü olandan birini seçmek zorunda kalacak.

Hobbit

Orta dünyada muhteşem bir maceraya hazır mısınız? Bu macera Bilbo Bagins muhteşem bir yolculuğa çıkacak. Cücelerin vatanlarını geri almak için çıktığı bu mücadele de başlarına bir dizi fantastik olay gelecek. Bu maceranın mimarı ise gri büyücü Gandalf. Gandalf cücelerin vatanını geri alması için elinden gelen her şeyi yapacaktır. Cücelerin vatanı yalnız dağ. Bu dağda uzun yıllardan beri hüküm süren şey ise bir ejderha. Ejderha sonsuz servet ve arken taşına sahip. Cücelerin o dağı geri alması için önce arken taşını geri almaları gerekiyor. Arken taşını çalmak için seçilen hırsız da küçük hobbit Bilbo Bagins.

Bilbo bu zorlu maceraya başta istemese de katılır. Ve bu macera onu çok değiştirir. Bu macerada Bilbo ilginç bir şey bulacak. Bilbo’nun bulduğu şey bir yüzüktür. Ama bu yüzük sıradan bir yüzük değildir. Yüzüğün gizemini keşfetmeye çalışan Bilbo bu macerada yüzük sayesinde birçok zorluğun üstesinden geliyor. Macera da birçok kez ölüm tehlike atlatan ekip bütün bu mücadelelerden çıkmayı başaracaktır. Bu mücadeleler sırasında Gandalf ise her zaman ekibin yanında olamaz. Çünkü onun bambaşka görevleri ve dünyayı etkileyecek problemleri vardır. Zor duruma düşen Gandalf’a ise birkaç eski dostu yardımcı olacak. Gandalf ölümle burun buruna gelirken cüceler ve Bilbo ise kendi dertleriyle uğraşacak. Yalnız Dağa ulaştıklarında ise o dağı isteyen birçok kişi olduğunu öğrenecekler. Bu dağa sahip olmak için savaşacak 5 ordu arasından zaferi kazanan acaba hangi ordu olacaktır?

Percy Jackson

Percy Jackson yıllarca kendini disleksi hastası ve dikkat dağınıklığı olduğu sanarak yaşadı. Ama aslında bu hastalık sandıkları şeyler aslında onun için bahşedilmiş bir erdem. Çünkü Percy aslında bir yarı tanrı. Babası ile Posedion. Yanı su tanrısı. Percy’nin annesi bir insan olduğu için Percy babasından habersiz ve onu görmeden büyüdü. Çünkü tanrıların insandan olan çocukları ile görüşmesi yasak.

Percy tüm bu olaylardan habersiz bir şekilde dünyada hayatına devam ederken bir gün başına garip olaylar gelir. Zeus’un şimşeği çalınmıştır ve suç da Percy’e kalmıştır. Percy şu an herkesin hedefindedir ve üstelik hiçbir şey bilmemektedir. Ona koruyucusu Kıvırcık yardım edecektir. Birlikte önce melez kampına gidecekler ve orada Percy’nin gelişimini ve değişimini izleyecekler. Percy bu kampta her şeyi öğrenecek ve bu yeni dünyasına ayak uydurmaya çalışacak.

Kampta her şey yolunda giderken çaldığı sanılan şimşek onun başına yeniden dertler açmaya başlayacak. Üstelik bu dert sadece onun değil ayrıca annesinin de başındadır. Percy annesini kurtarmak ve üzerine atılasn bu iftiradan kurtulmak için zorlu bir mücadeleye çıkacaktır. Bu mücadelede ona yardımcı olacak birkaç dostu da vardır. Dostları ile girdiği bu belirsizlik ve efsanelerle dolu dünyada ölmemek ve annesini kurtarmak için elinden gelen yapacak olan Percy’nin haberi bile olmasa da bu mücadelede en büyük destekçisi babası Poseidon olacaktır.

Karayip Korsanları

Efsanevi kaptan hikayelerinden birini hepiniz dinlemişsinizdir. Onlardan binlerce var. Kaptan Jack Sparrow ise bunlardan sadece 5 tanesi ile tanışacak. Ama en muhteşemleriyle. Jack gemisi Kara İnci’yi geri almak için büyük bir mücadeleye başlayacaktır. Bu mücadelede bilmediği bir sürü efsane ile karşılaşacak. Toplam 5 serisi olan bu seride ilişkilerine asla anlam veremediğiniz Kaptan Jack Sparrow’un ne zaman hangi tarafta olduğunu bazen kendisi bile karıştıracak.

Jack Sparrrow ve tayfası denizlerde bir sürü korsan ile savaşacaktır. Bu hikayelerde kimi zaman Jack ile aynı kimi zaman ise farklı tarafta olan kahramanlardan biri de Will Tounıer. Will aslında Jack kadar taraf değiştirmeyi sevmiyor. Onun istediği iki şey var. İlki sevdiği kadın Elizhabet’in hayatını kurtarmak. İkincisi ise yıllar önce denizlerde kaybolan babasını bulmak. Babasını ararken birçok zorlu mücadeleye giren Will babası ve sevdiği kadın için bu efsanevi hikayelerden biri olacaktır.

Will bu efsanelerden babasını kurtarmak istersen kendini feda edecek ve babasını kurtadığı gemiye kendi sıkışacaktır. Tabi onu da kurtarmak isteyen birileri çıkacak elbet. Tıpkı onun babasını kurtarmaya çalıştığı gibi Will’in oğlu da Will’i kurtarmaya çalışacak. Jack bu maceraların içinde işine hangi taraf daha çok yarayacaksa o tarafı seçecektir. Daha önce bu kadar çıkarcı bir kaptan görmemiş olabilirsiniz. Ama Jack hangi tarafı seçerse seçsin asla ama asla ölmesine sevinebileceğiniz biri değil. Zaten ölmekten ne kadar korkarsa korkun ölmeyi becerebilen biri de değil.

Avatar

Mavi dostlar büyük bir dünyası var. Oldukça doğal ve sempatik. Bu dünyaya onların bedeni biz insanlardan biraz farklı. Ama insanlar onların bedenine girmenin ve onlarla iletişime girmenin bir yolunu bulmuşlar. Tam 4 kişi bu görev için seçilir. Ama seçilenlerden biri göreve başlayamadan ölür. Ama ölen kişinin bir ikiz kardeşi varmış. Ve artık o kapsüle girebilecek tek kişi oymuş. Ama yıllarca süren bir eğitimden geçmesi gerekliymiş. Tabi bunun için pek vakit olduğu söylenemez.

İnsanlar şu anda avatarların yaşadığı yeri istiyorlar. Ve bunun için de ellerindeki tüm teknonlojik silahları kullanmaya hazırlar. Ama bunu yaparlarsa tam bir izdiham olur. Bu 4 avatar görevlisinin görevi de onları ikna ederek onları o bölgeden çıkartmak. Ama bizim ikiz dostumuz bu avatarların dünyasına çok alışır ve avatarlardan biri olur. Avatarlar ile birlikte insanlara karşı savaşmak isteyen dostumuz bu mücadelede yalnız değildir. Ona ekibinden bazıları da yardım edecek ve avatarların dünyasını korumak için büyük bir savaş başlayacak. Bu savaşta istemeden de olsa oldukça önemli bir yere gelen dostlarımız bu zorlu mücadeleden zaferle çıkmak için ellerinden geleni yapacaklar.

Yıldızlararası

Dünyada artık hiçbir eskisi gibi değildir. Çünkü dünya artık ölmek üzeredir. Dünyada sadece çiftçiler var desek yeri var. Ama onlar da sadece mısır üretebiliyor. Dünya ölmek üzere iken yapılabilecek pek bir şey de yok. En azından dünya için yok. Ama insanların için hala başka bir çare var. Bu çare de uzay. Başka gezegenlere yerleşmek için uzaya bir keşif ekibi gönderilir. Bu ekibin görevi diğer gezegenlere gidip yaşanabilir olan gezegeni bulmak. Ve mümkünse artık insanların oraya yerleşmesini sağlamak.

Bu mücadelede geride bıraktıkları insanlar onlar için her şey. Çünkü artık dünyada yeni bir nesil yetişmeyebilir. Bu yüzden oldukça hızlı olmaları gerekmektedir. Ama bir sorun var. Zaman göreceli bir kavram. Ve bir gezegene indiklerinde 1 saat geçiyor olabilir ama dünyada bu ortalama 10 yıl demek. Bu yüzden indikleri gezegenleri doğru seçmek zorundadırlar. Çünkü çok fazla deneme yapma şanları yoktur.

Alacakaranlık

Vampirler ve kurt adamlarla dolu bir efsane hikayeler serisi. Kahramanımız ise bir insan. Onun adı Bella. Alacakaranlık toplam 5 seriden oluşan bir film. Bu seride Bella efsanevi yaratıklara tanışacak ve onlara aşık olacak. İlk seride Bella vampirlerle tanışacak. Ve Edwırd isimli vampire aşık olacak. İşin tuhafı bu vampirde ona aşık olacak. Üstelik normalde onun kanın emmesi gerekirken. Bella aşkı sayesinde başka vampirlerle savaşacak ve bu macerada başına kötü şeyler gelecek. Bazı vampirler onu öldürmek isteyecek. Edwırd ailesi ile birlikte onu kurtarmak için elinden geleni yapacaktır.

Bella Edwırd ve ailesi sayesinde kurtulmuştur. Ama Edwırd Bella’yı terke edip uzak diyarlara yerleşmiştir. Çünkü bir insan ve vampir aşkının imkansız olduğu anlamıştır. İkinci seride yalnızlık ve depresyon ile savaşan Bella’ya bu seferde başka bir efsanevi varlık olan kurtlar yardım edecektir. Yakın arkadaşı olan Jasper onun kafasını dağıtabilen tek kişidir. Ama Bella sevgilisinden sonra yakın arkadaşının da bir efsanevi varlık olduğunu görür. Bella bu sefer de kurtlarla dolu bir hikayeye adım atar. Diğer serilerde ise her zamanki gibi Bella’yı öldürmek isteyen vampirler ve kavuşan aşıklar var. Ama bu kavuşmanın bedeli oldukça ağır olacak. Bella artık insan olarak hayata devam edemeyecek ve o da bir vampir olmak zorunda kalacaktır.

Yüzüklerin Efendisi

Hobbit filminden önce çekilmiş olsa bile aslında Hobbit filminin devamıdır. Hobbit filminde Bilbo Bgins bir yüzük bulmuştu. Güç yüzüğü. Bu yüzüğün tüm sırları işte bu muhteşem üçlemede çıkıyor. Yüzük Bilbo dan oğlu Frodo Bagins’e geçiyor. Ve yüzüğün niyeti Frodo da kalmak değil. Yüzük gerçek efendisine gitmek istiyor. Ve yüzük efendisinin eline geçerse bu dünyanın sonu olur. Bu yüzden yüzüğün yok edilmesi gerekmektedir. ama bunu Frodo’dan başkası yapamaz. Çünkü yüzük herkesi iradesi ile sınıyor. Ama Frodo iradesi güçlü ve dostlarına sadık birisi. Özellikle de Gandalf’a.

Gandalf ve Frodo bu macerada birçok savaşa katılıyor. Ve onlara yardım eden bir ekip var. Yüzük kardeşliği bu ekibin adı. Ama Frodo yüzüğün diğerlerini etkilediğini anlayınca ekipten ayrılmak zorunda kalacak ve yüzüğü tek başına yok etmeye çalışacak. O ekipten ayrılsa bile ekip ondan ayrılmayacak.

Ekibin geri kalanı ise yüzüğün efendisinin orduları ile savaşmaya hazırlanacak. Bunun için insanlar, elfler ve cüceler birlikte savaşmak zorunda. Gandalf ve ekip orduyu bir hale getirmek için büyük bir çaba sarf edecek. Zorlu mücadeleler ve kanlı savaşlar Gandalf ve ekibini kalan üyelerini bekliyor. Frodo ise tek başına çıktığınısandığı yolculukta yakın arkadaşı Sam ve gizli takipçileri Gollum ile zor bir yolculuğun eşiğinde. Bu yolculukta hem arkadaşlıkları hem de iradeleri yüzük tarafından sınanırken Gollum da onlara bazen destek bazen de köstek olacak.

Yenilmezler

Yenilmezler bir ekip. Bu ekipte aradığınız bütün süper kahramanlar var. Demir adam, Thor, Hulk, Kaptan Amerika. Ayrıca süper güçleri olmasa bile süper yetenekleri olan ajanlar da var. Ajan Romanov bilinen adı ile kara dul ve ajan Clint. Bu ekibin görevi dünyaı korumak ve kurtarmak. Dünyanın başına gelen uzaylı saldırıları son yıllarda oldukça artmıştır. Ve birilerinin artık buna dur demesi gerekmektedir.

Yenilmezler ise süper güçlerini kullanarak dünyayı kurtarmaya çalışacaklardır. Toplam 4 seri olan yenilmezler ilk iki seride sadece dünya için savaşıyor olabilirler. Ama üçüncü ve dördüncü seride evreni kurtarmaları gerekiyor. Evreni kurtarırken düşmanları da dostları da bir hayli fazla. Uzayda yaşayan herkes evrenin yarısını tek bir parmak hareketiyle öldürmek isteyen Thanos’a karşı tek vücut olmuş durumda. Thanos yapmak istediği şey için ihtiyacı olan 6 tane taş. Bu taşarın her biri evreni kontrol ediyor. Ve her taşın bir koruyucusu var. Thanos bu taşları hepsini ele geçirebilirse istediğini alır. Bu yüzden büyük ve fantastik bir savaş izlemeye hazır olun.

Fantastik Canavarlar Nelerdir? Nerelerde Bulunurlar?

 Fantastik canavarlar bir sürüdür. Nerelerde bulunduğuna gelince her yerde olabilir. Bazen bir bavul bazen bir çantada bile fantastik canavarlar gezebilir. Önemli olan onları kontrol edebilmek. Büyülü bir evrende yaşıyorsanız uymanız gereken bazı kurallar vardır. Bu kurallardan biri de fantastik canavarlar yetiştirmek yasaktır. Ama dostumuzun bahçesinde bir sürü fantastik canavar vardır. Ama hiçbiri saldırgan değildir. Hepsi dost canlısı ve evcil.

Bu evcil hayvanlarını korumak ve aynı zamanda tüm dünyayı yok isteyen Grindelwald’a karşı duran Newt zorlu bir mücadelenin içine bavulunda bir canavarla dalar. Bu mücadelede ona yardımcı olacak bazı dostlar edinir. Ne yazık ki edindiği düşman sayısı daha fazladır. Ama o küçük dostlarını korumaya ve hayatta kalmaya kararlıdır. Onu ve bahçesini gören dostları da ona yardım etmek için elinden gelen her şeyi yapacaktır. Grindelwald’ın işlediği bazı suçlar bu koşuşturmada onun ve dostlarının üzerine kalacak ve bu suçlardan aklanmak için daha da büyük bir mücadelenin içine girecektir.

Bir yorum yazmaya başla
Yorum
Name
Mail adresiniz