Etkinlik Hakkında

Dikkat! Bu etkinliğin tarihi geçti!

Samsun’da, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bu yıl 9 gün sürecek çocuk şenliklerinde konserler, tiyatro, sokak oyunları, uçurtma yarışmaları gibi etkinlikler düzenlenecek.
İlkadım Belediyesi, Bulvar AVM ve Pera Sanat Akademi işbirliğiyle gerçekleştirilecek etkinlikler, “Kurtuluş Şehri”nde 18 Nisan Cumartesi günü başlayacak 23 Nisan etkinliklerinde çeşitli oyunlarla kutlanacak.  Şenlikler kapsamındaki sokak oyunları “Saklambaç, sek-sek, ip atlama, beş taş, körebe, yakar top ve çuval koşu gibi 80’liler ve 90’lılar oyunları çocuklarla tekrar hayat bulacak.
İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok ise; “Cem Karaca, Barış Manço, Erkin Koray ve İlhan İrem gibi çok sayıda sanatçının şarkılarını yorumlayan Retrobüs grubunun da özel kostümleriyle çocuklarla bir araya geleceğini ifade eden Tok, şenlikler kapsamında Pera Sanat Akademisi katkılarıyla eğitmenler eşliğinde kil, heykel, pompom, kukla, mozaik, boyama, yırt yapıştır atölyelerinde eğitimler yapılacağını belirtti.”samsun-23-nisan-etkinlik-2015
İlkadım Belediyesi Türk Halk Müziği Çocuk Korosu ise 25 Nisan’da Bulvar AVM’de çocuklar için sahne alacak. “Ayrıca Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) öğrencilerinin aylar süren çalışmalarının eseri olan 5 kısa tiyatro oyunu 23 Nisan’da çocuklarla buluşacak. Oyunların her biri çocuk haklarına çocuk diliyle vurgu yapacak. Okul gösterileriyle harmanlanacak 23 Nisan Çocuk Bayramı, eğlenceli ve neşeli yarışmalarla çocuklara çifte bayram keyfi yaşatacak. 22 Nisan’da Martı Uçurtma Kulübü eğitmenleri çocuklara Pocket Sled, Rokkaku ve Normal Sled şeklinde 3 çeşit uçurtma yaptıracaklar. Rengarenk uçurtmalar Bulvar AVM meydanından gökyüzüne bırakılacak.
İlkadım Belediyesi ise 18 – 26 Nisan tarihleri arasında Bulvar AVM‘de gerçekleşecek olan “Çocuk Şenliği” etkinliğimine tüm Samsunlu minikleri davet etti.