Etkinlik Hakkında

Dikkat! Bu etkinliğin tarihi geçti!

Yeşilyurt Alıveriş ve Yaşam Merkezi 23 Nisan’da çocuklar için hazırladığı özel etkinlikler ile minik ziyaretçilerini sadece eğlendirmekle kalmıyor, eğitici ve öğretici aktivitelerle çocuklar kaliteli zaman geçirmenin keyfine varıyor.

Yeşilyurt Alışveriş ve Yaşam Merkezi Food Court katında 22-23-24 Nisan 13:00-18:00 saatleri arasında sahnelenecek olan Rosie ve Raggles sahne gösterisi, interaktif özelliği ile çocukların yaratıcılığının gelişmesine de katkı sağlayacak. “Rosie’nin Dünyası” na tüm çocuklar ücretsiz olarak katılım gösterebilecekler. Çocukların severek izlediği Rosie’nin Dünyası çizgi filminden bölümlerin yanı sıra, Rosie boyama atölyesi, Rosie saç tokası atölyesi, Raggles maske yapımı atölyesi, Raggles zıp zıp yarışma atölyeleri ile çocuklar Yeşilyurt Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde 23 Nisan’ın tadını çıkartacaklar.

Yeşilyurt Alışveriş ve Yaşam Merkezi Miniclub’ın düzenleyeceği maske yapım atölyesi ile çocuklara yeteneklerini geliştirirken eğlenceli vakit geçirecekleri bir ortam sunuyor. 22-23-24 Nisan14:00-18:00 saatleri arasında miniclub alanında gerçekleşecek olan Maske Yapım Atölyesinde çocuklar rengarenk maskeler yapacak. Atölye sayesinde el becerisini ve yaratıcılığını geliştirecek olan çocuklar hep birlikte keyifli bir gün geçirme fırsatı yakalayacak. Ayrıca miniclub alanına gelen minikleri tatlı bir sürpriz bekliyor! Yüzlerce şekerin bulunduğu ‘’Şeker Duvarı’’ndan ücretsiz şekerlerini alabilecekler aynı zamanda üç gün boyunca ücretsiz dağıtılacak Türk Bayrakları ile de 23 Nisan coşkusunu doyasıya yaşayacaklar.

Yine 23 Nisan Günü saat 17:00 de 2. Kat danışma bankosu karşısına kurulacak olan alanda Karadeniz Jimnastik Okulundan gelen 6 ila 11 yaş grubu minikler, önce Artistik Jimnastik gösterisi yapacak, hemen ardından Japon boğuşma ve yerde mücadele esasına dayanan savunma sanatı Jiu jitsu ile hünerlerini ortaya koyacak.

‘HAYATI PAYLAŞMAK İÇİN ENGEL YOKTUR!’ ADLI RESİM SERGİSİ Samsun Özel Günışığım Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencilerinin Samsun Halk Eğitim Merkezi Resim Öğretmeni Neslihan NURDOĞAN eşliğinde hazırladığı resim ve el sanatları sergisi 21-22-23 Nisan 2016 tarihlerinde Yeşilyurt Alışveriş ve Yaşam Merkezi 2 Kat fuaye alanında Samsun halkına sunulacaktır. Zihinsel engelli, bedensel engelli ve down sendromlu çocuklarımızın yaptığı resim, keçe. ebru ve elişleri çalışmaları çocuk bayramı haftasında sergileniyor. Sanatın ve yaratıcı ruhun engel tanımadığını, destek eğitimi ile çocuklarımız arasındaki farklılığın olumlu yönde gelişebileceğini gösteren bu sergi çalışması aynı zamanda sanatın iyileştirici gücünü de ortaya koymakta. Emek, sabır ve özveriyle yapılan bu çalışmalar çocuklarımızın hayal gücünü ve el becerilerini, kendi dünyalarını bizlere anlatmalarının en güzel yolu ve örneğidir.Sergide 6 ve 40 yaş arası öğrencilerimizin yaptığı yağlı boya, ebru, materyal çalışmaları, keçe ve el işleri sunulmaktadır.