Etkinlik Hakkında

Dikkat! Bu etkinliğin tarihi geçti!

Daha evvel “Dansın Ritmi” ile sunulan eser, yeni bir eserin daha eklenmesiyle bu kez “Dansın 4 Rengi “Paso a Paso”, “Rondo Ala Turka”, “Danzón” ile “İç-in” adıyla Samsun AKM’de sahneleniyor

4 ayrı eserden oluşan ( Paso a Paso, Rondo Ala Turka, Danzon ) ve 2017 mayıs ayında prömiyeri ‘Dansın Ritmi’ olarak yapılan eserin adı, bir yeni eserin daha eklenmesi nedeniyle Dansın 4 Rengi’ne dönüştürülmüştür. 2017 – 2018 sanat sezonunda ‘Dansın 4 Rengi‘ adıyla sahnelenecektir.

PASO A PASO

Zeynep Bengier ve Özlem Özdemir’in koreografisiyle hayat bulan Paso a Paso, modern dansı ve Flamenko’yu, Elektroflamenko adlı özgün ve modern tarza sahip müziklerle yorumlarken kadın – erkek ilişkilerine de farklı bir bakış getiriyor.

RONDO ALA TURKA

Wolfgang Amadeus Mozart’ın üç farklı bestesinden yola çıkılarak yaratılan Rondo ala Turka balesi, bestecinin ‘Rondo alla Turca’ adlı eseriyle herhangi bir bağlantı içermiyor. Bir kelime ve kavram anlayışı üzerine ismi özellikle Rondo ala Turka olarak koyulan eser, klasisizm ve modernite arasındaki git-gel’ler ile bir bale kumpanyasındaki tatlı çekişmeleri hicivsel olarak sahneye yansıtıyor.

DANZON

Kadın ve erkek ilişkisinin en kuvvetli simgesi; aşkın, gücün, tutkunun, sevginin rengi kırmızı ile soyluluk, ağırbaşlılık ve asaletin sembolü siyahın dansı olarak ifade edilen Danzón, Küba’nın geleneksel dans müziği eşliğinde kadını ve erkeği yorumluyor.

İÇ-İN

Proje, bir dans performans taslağı üstünden yola çıkıyor. Bir video art projesi eşliğinde dansçıların gerçek hayatlarını ve dans esnasındaki iç dünyasını sahneye taşıyor. Bu yol ile seyircinin gözünde dansçıyı gerçekten görünür kılıyor.21 Aralık Perşembe günü ve 23 Aralık Cumartesi günü saat 15.00’da Samsun Devlet Opera ve Balesi Aydın Gün Salonu’nda gerçekleşecek olan bale gösterisi biletleri Samsun AKM gişelerinden ve biletiva internet sitesinden temin edebilirsiniz. Eserin bilet fiyatları ise şu şekilde;
I PARTER : 30 TL, II PARTER : 20 TL, BALKON : 15 TL
DANZON
MÜZİKARTURO MARQUEZ
KOREOGRAFİ, LİBRETTOG.ARMAĞAN DAVRAN , A.VOLKAN ERSOY
RONDO ALA TURKA
MÜZİKW.AMADEUS MOZART
KOREOGRAFİ, LİBRETTOBEYHAN A. MURPHY
PASO A PASO
MÜZİKVON MAGNET
KOREOGRAFİ, LİBRETTOÖZLEM ÖZDEMİR , ZEYNEP BENGİER
İÇ-İN
MÜZİKJ.SEBASTIAN BACH , MARIN MARAIS , MIKHAIL GLINKA
KOREOGRAFİM.BERK SARIBAY
LİBRETTOÇİĞDEM İNAN