Etkinlik Hakkında

Dikkat! Bu etkinliğin tarihi geçti!

Canik Belediyesi tarafından düzenlenen “Hedefe Doğru İnsan” temalı 6. Uluslararası Psikolojik Danışma ve Rehberlik Sempozyumu Perşembe günü başlıyor. Üç gün sürecek sempozyumda 150’yi aşkın Türk ve yabancı bilim insanı Canik’te buluşacak

Daha önce uluslararası bir çok sempozyum düzenleyen Canik Belediyesi, şimdi de Uluslararası Canik Sempozyumlarının 6.’sını gerçekleştiriyor. Canik Kültür Merkezi’nde 5-7 Mayıs 2016 tarihlerinde düzenlenecek “PDR Hedefe Doğru İnsan” başlıklı sempozyumda, Türkiye ve dünyanın bir çok üniversitesinden gelecek olan 150’yi aşkın bilim insanı, hayatın hemen hemen her alanında gerekli olan Psikolojik Danışma ve Rehberlik konusunu Canik’te masaya yatıracak.

ÖNEMLİ İSİMLER YÜRÜTÜYOR

Canik Belediyesi öncülüğünde Ondokuz Mayıs Üniversitesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Samsun Şubesi’nin katkılarıyla düzenlenen sempozyumun Başkanlığını Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Genel Koordinatörlüğünü ise OMÜ Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kurtman Ersanlı yapıyor. Sempozyumun Yürütme Kurulu’nda ise İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, Canik Belediye Başkan Yardımcısı ve Uzman Psikolojik Danışman Alican Usta, OMÜ Eğitim Fakültesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Seher Balcı Çelik, Prof. Dr. Melek Kalkan gibi isimler yer alıyor.

SEMPOZYUM KİTAP OLACAK

Eğitim, sağlık, adalet, güvenlik, aile ve sosyal hizmet vb. birçok alanda çalışanlar ile akademisyenleri PDR meslek elemanlarıyla buluşturmayı ve bilgi-deneyim paylaşımını sağlamayı amaçlayan sempozyumda, bilim insanları insanın gelişimine hizmet eden, insan yaşamı ile birebir ilgili olan bir çok alanda bildiriler sunacak. Sempozyum sonunda ise bilim insanları tarafından sunulan bildiriler kitaplaştırılacak.

‘SEMPOZYUM KONUSUNDA TECRÜBELİYİZ’

Canik Belediyesi olarak şehre ve insanlığa katkıda bulunacak bir çok çalışmaya imza attıklarını belirten Başkan Osman Genç, “Bugüne kadar tarih, çocuk, şehir gibi bir çok konuda sempozyum düzenledik. Bu konuda tecrübeli bir belediye olarak yine hayatımızın her alanında karşımıza çıkan, hemen hemen her çalışma grubunda ihtiyaç duyulan Psikolojik Danışma ve Rehberlik konusunda sempozyum yaparak, akademisyenleri ve PDR çalışanlarını buluşturmak istedik” dedi.

ANA TEMA HEDEFE DOĞRU İNSAN’

Sempozyumun hem bu meslek çalışanlarına hem de insan yaşamına katkıda bulunacağına inandıklarını dile getiren Başkan Osman Genç, “Sempozyumun ana teması Hedefe Doğru İnsan olarak belirlenmiştir. İnsan sürekli daha iyiyi isteyen ve gelişmeye odaklı bir canlıdır.

Dolayısıyla hedefe doğru emin adımlarla giden insan sağlıklı ve mutlu olacaktır. Sempozyumun gerçekleşmesinde öncülük eden Genel Koordinatör ve OMÜ Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kurtman Ersanlı ile Başkan Yardımcımız Alican Usta’ya teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İNSAN YAŞAMINA KATKI’

Canik Belediye Başkan Yardımcısı Alican Usta, “İnsanın başarı yolculuğunda ulaşmak istediği en iyi noktayı ‘Hedefe Doğru İnsan’ başlığı altında ele aldık. İnsana dair pek çok konuyu masaya yatıracağız. Daha önceki sempozyumlarda olduğu gibi çok önemli bir çalışma olacağına ve insan yaşamına katkıda bulunacağına inanıyorum. Türkiye ve dünyanın değişik üniversitelerinden sempozyuma katılacak olan bilim insanları çok değerli bildiriler sunacak. Bu bildirileri kitaplaştırarak insanlığın yararına sunmayı amaçlıyoruz. Şimdiden emeği geçen tüm kurum, kuruluş ve kişilere teşekkürü bir borç biliyorum” ifadelerini kullandı.