Etkinlik Hakkında

Anadolu müziğini batı enstrümanlarıyla birlikte kullanan Ahmet Aslan, 28 Nisan’da Samsun Canik Kültür Merkezi’nde konser verecek.

 

AHMET ASLAN SOLO KONSERİ SAMSUN’DA

Ahmet Aslan Solo konser ile Samsun’daki dinleyicileri ile buluşuyor. Minnet Eylemem türküsü ile tanınan Ahmet Aslan Samsun’da 28 Nisan Perşembe günü saat 20.00’da konser verecek. Ahmet Aslan Samsun konseri Canik Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Konser bilet fiyatı ise 40 TL, biletler biletix’te satılmaktadır.

[quote font=”georgia”]2008-2012 yılları arasında Rotterdam Dünya Müzik Akademisi’nde eğitim alan, Berlin Flarmoni Orkestrasıyla çalışmış, Türkçe, Kurmanci ve Kirmacki şarkıları dervişane bir ruh haliyle seslendiren Ahmet Aslan, şarkılarında doğduğu yer olan Dersim(Tunceli) bölgesinin inanç, antropolojik ve psikolojik yapısını yansıtıyor.

Bugüne kadar Wa u Waxt(Rüzgar ve Zaman-2004), Veyve Milekatu(Meleklerin Dansı-2007) ve Na mükemmel(2015) adında üç albüm yayınlayan Ahmet Aslan, Minnet Eylemem, Susarak Özlüyorum, Meleklerin Dansı, Rüzgar ve Zaman gibi ezgileri ile tanınıyor.

Ahmet Aslan kimdir?

Ahmet Aslan Dersim/Hozat’ın Taux köyünde doğup, ilkokulu Taux’ta, ortaokulu ve liseyi Hozat’ta okudu. Liseden sonra Diyarbakır resim fakültesini kazanıp altı ay Diyarbakır’da resim öğretmenliği yaptı, sonra üç yıl İstanbul Devlet Konservatuarı Müzik Bölümü’nü okudu. Sanatçı yedi yıldır Almanya’da yaşıyor. 2003’te «Rüzgar Ve Zaman (Va U Waxt)», 2008’de de «meleklerin dansı» albümü kalan müzik’ten çıktı.  [/quote]