Etkinlik Hakkında

Dikkat! Bu etkinliğin tarihi geçti!

“Arda Boyları” çoğumuzun bildiği,Trakya yöresine ait,içimizden bize bizi anlatan bir türkü ve tüm türkülerimiz gibi sıcacık,acısıyla tatlısıyla hayatı kucaklayan bir öyküsü var.içinde barındırdığı önemli arketipleri hem çok neşeli hem de çok hüzünlü işleyen müzikal formu ile çok etkileyici bir yapıya sahip.Size çok özetle aktarmaya gösterdiği,bu toprağından gönülden süzülüp pek çok Samsun Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü çalışanlarının günler süren yorucu ve özverili çalışmalarıyla beğenilize sunulan bu eserden, belleğinize nüfus edecek hoş ve samimi anlarla ayrılmanız dileğiyle, iyi seyirler….
 [iconbox title=”Sahne Sanatları” title_align=”left” content_align=”left” align=”middle_left” type=”vector” icon=”momizat-icon-file3″ icon_align_to=”box” size=”16″ icon_color=”#f70959″ icon_color_hover=”#ffffff” title_link=”http://www.samsunetkinlik.com/samsun/sahne-sanatlari/”][/iconbox][iconbox title=”26 Kasım Perşembe” title_align=”left” content_align=”left” align=”middle_left” type=”vector” icon=”momizat-icon-calendar2″ icon_align_to=”box” size=”16″ icon_color=”#ccb508″ icon_color_hover=”#ffffff” ][/iconbox][iconbox title=”20.00″ title_align=”left” content_align=”left” align=”middle_left” type=”vector” icon=”momizat-icon-alarm2″ icon_align_to=”box” size=”16″ icon_color=”#8224e3″ icon_color_hover=”#ffffff” ][/iconbox][iconbox title=”10 – 15 – 20 TL biletiva.com” title_align=”left” content_align=”left” align=”middle_left” type=”vector” icon=”momizat-icon-ticket” icon_align_to=”box” size=”16″ icon_color=”#81d742″ icon_color_hover=”#ffffff” ][/iconbox][iconbox title=”Samsun AKM Büyük Salon” title_align=”left” content_align=”left” align=”middle_left” type=”vector” icon=”momizat-icon-location” icon_align_to=”title” size=”16″ icon_color=”#1e73be” icon_color_hover=”#ffffff” title_link=”http://www.samsunetkinlik.com/samsun-kulturel-mekanlar/”][/iconbox][quote font=”georgia”]Konu: Trakya yöresine ait çok sevilen türkülerden biri olan Arda Boyları’nın hikâyesini ve müziğini modern dansla harmanlayan Arda Boyları, birbirlerine âşık iki genç olan Halime ve Recep’in hikâyesini anlatıyor.Halime ve Recep her gün çınar ağacının altında buluşmakta, evlilik planları yapmaktadırlar. Köy ağasının oğlu İsmail de Halime’ye âşıktır ve gizlice onları izlemektedir. Böyle günlerden birinde Halime’nin karşısına çıkan İsmail, niyetini ona açıklar. Ancak Halime İsmail’i reddeder.Halime’ye olan aşkını babasına anlatan İsmail ondan yardım ister. Ağa, Fatma Kadın’ı Halime’nin Annesi’yle konuşması için gönderirken İsmail, Fatma Kadın’a Recep’le Halime’nin ilişkisini fısıldar. [/quote]
Yüksek Yüksek Tepelere Ev Kurmasınlar, Çalın Davulları, Dere Geliyor Dere gibi sevilen türkülerin çok sesli müzik ile halk müziği senteziyle yorumlanacağı Arda Boyları’nın müzik düzenlemesini İsmail Sezen ve Arda Erdem yapacakKareografisi ve rejisi Özgür Adam İnanç tarafından gerçekleştirilecek olan eserin , dekor tasarımı Hakkı Kandır, kostüm tasarımı Gülnur Çağlayan, ışık tasarımı ise O. Murat Yılmaz’a ait.Eserde, Ilgaz Erdağ ve Merve Gürer ”Halime”, Erkin İnan, A.Cem Şenoğlu ve Orçun Ünal ”Recep”, Ana Gorgiashvili ve Nazmiye Kıratlı Khozashvili ”Anne”, Orkun Baydoğan ve Y.Emre Örgüt ”İsmail”, Zeynep Bengier ve Arzu Kaya ”Fatma Kadın”, David Khozashvili ve Y.Emre Örgüt ”Ağa”, Damla Oktay ve Özlem Özdemir ”Zehra”, Orkun Baydoğan, Serkan Bucuga ve Yiğit Erhan ”Cemil” rolleriyle dönüşümlü olarak sahne alacaklar.
Ayrıca Arda Boyları balesi 18 Kasım Çarşamba akşamı saat 20.00’da Atakum Kültür Merkezi’nde sahneleniyor. 26 Kasım Perşembe günü saat 20.00’da Samsun Atatürk Kültür Merkezi’nde… Arda Boyları’nın biletleri, www.biletiva.com web adresinden ve Samsun AKM gişelerinden temin edebilirsiniz.

Yasal Uyarı : Yayınlanan etkinlik/haberin tüm hakları samsunetkinlik.com’a aittir. Kaynak gösterilse dahi etkinlik/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak etkinlik/haberin bir bölümü, alıntılanan etkinlik/habere aktif link verilerek kullanılabilir.