Etkinlik Hakkında

Dikkat! Bu etkinliğin tarihi geçti!

Selman Ada’nın muhteşem eseri Aşk-ı Memnu operası, 9 Ocak 2016 Cumartesi akşamı Samsun Atatürk Kültür Merkezi’nde yeniden sahneleniyor. Bertan Rona tarafından sahneye koyulan Aşk-ı Memnu operasının orkestra şefliğini Lorenzo Castriota ve Mikhail Iskrov dönüşümlü olarak  yapacaklar. Dekor tasarımı Hakkı Kandır’a, kostüm tasarımı Çimen Somuncuoğlu’na, ışık tasarımı Oğuz Murat Yılmaz’a ait olan eserin koro şefi Mikhail Iskrov.
1. PerdeHali vakti yerinde olan ve bir süre önce karısı intihar eden Adnan Bey, kendisinden otuz yaş küçük Bihter ile evlenir. Bihter’in annesi Firdevs Hanım da Adnan Bey’ e ilgi duymaktadır ve bu evliliğe karşıdır. Bihter eve, Adnan Bey’e ve onun kızı Nihal’ e uyum sağlamaya çalışırsa da bir türlü başaramaz.Nihal ise içine kapanık, Bihter’den hoşlanmayan, vaktini eğitmeni Matmazel De Courton ya da evin hizmetkarlarından Beşir ile geçiren küçük bir kızdır. Matmazel De Courton Adnan Bey’ e, Beşir ise Nihal’e karşı platonik bir aşk beslemektedir. Bu sırada Adnan Bey’in çapkın yeğeni Behlül, Bihter’i baştan çıkarmaya çalışmaktadır. Bihter bir süre vicdanı ve arzuları arasında bocalasa da Behlül’e karşı koyamaz ve ona aşık olur.2. PerdeBehlül ve Bihter arasında gizli saklı, tutkuyla yaşanan aşk bir cehenneme dönüşür. Behlül’ ün çapkınlıkları, artık kendisiyle eskisi kadar ilgilenmeyişi ve öte yandan yaşadığı vicdan azabı Bihter’i çılgına çevirmektedir. Bir gün Bihter ile Behlül, Matmazel De Courton’a yakalanırlar. Bihter, her şeyin ortaya çıkacağı korkusuyla Adnan Bey’den onu kovmasını ister. Nihal ise aradan geçen zaman içinde büyümüş, hoş bir genç kız olmuş ve Behlül’ ün ilgisini çekmeye başlamıştır. Behlül, kuzenine evlenme teklif eder. Bunu duyan Bihter için her şey bitmiştir. Behlül ve Nihal’in nişan töreni, Bihter’in intiharı ile kana, acıya ve pişmanlığa bulanır.
Aşk-ı Memnu’da Bihter rolünde Mine Kurtoğlu ve Arsen Tekinmirza, Behlül rolünde Ari Edirne, Emrah Sözer ve Murat Karahan, Adnan Bey rolünde Özgür Aslan ve Tuncay Kurtoğlu, Nihal rolünde A.İdil Millioğulları, Ezgi Özer ve Sermin Dikmen Töre, Firdevs Hanım rolünde Zerrin Karslı, Eylem Demirhan Duru ve Gamze Barhan, Mademoiselle De Courton rolünde Sibel Kızılateş ve Ceren Mirza Küçük, Beşir rolünde Cumhur İbili, Özer Öndeş ve Gürkan Sezgin, Nesrin rolünde ise Elif Demir yer alıyorlar.Dünya prömiyeri 2003 yılında Mersin’de yapılan Aşk-ı Memnu, 7 Kasım Cumartesi akşamı saat 20.00’da Samsun prömiyeri ile seyircisiyle buluşacak. Ayrıca ikinci seans 9 Kasım Pazartesi akşam 20.00’da…Satışa açılan biletleri biletiva.com internet sitesinden ve gişeden alınabilir. Bilet fiyatları 10 – 15 – 20 TL arasında değişmektedir.Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesi her gün saat 10.00 – 18.00 arası, temsil günlerinde ise temsil başlama saatine kadar açıktır. Gişe: 0362 431 50 03
Yasal Uyarı : Yayınlanan etkinlik/haberin tüm hakları samsunetkinlik.com’a aittir. Kaynak gösterilse dahi etkinlik/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak etkinlik/haberin bir bölümü, alıntılanan etkinlik/habere aktif link verilerek kullanılabilir.