Etkinlik Hakkında

Dikkat! Bu etkinliğin tarihi geçti!

1832’de Milano’da ilk kez sahnelendiği günden bu yana opera seyircisini büyülemeye devam eden Gaetano Donizetti’nin komik operası 31 Ekim 2016 Pazartesi günü saat 20.00’ da Aşk İksiri seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor

Yekta Kara tarafından çağdaşlaştırılarak sahneye koyulan eser, orijinalinden farklı olarak Toscana’daki çiftlikte değil 1944’te Napoli’de bir kafede geçiyor. Aşk, para ve statü kavramlarının öne çıktığı Aşk İksiri’nin 31 Ekim 2016 saat 20.00’da gerçekleşecektir.

Besteci Donizetti’nin en çok sahnelenen, en neşeli, en coşkulu eserlerinden biri olan Aşk İksiri’nde güzel Adina’ya âşık olan ama aşkına karşılık bulamayan Nemorino, şarlatan Doktor Dulcamara’nın aşk iksiri adı altında sattığı viskiyi içer ve olaylar gelişir. Orkestra şefliği Mikhail Iskrov tarafından yapılan eserin dekor tasarımı Efter Tunç’a, kostüm tasarımı Şanda Zipçi’ye ait Mikhail Iskrov’un koro şefi olarak da yer aldığı eserin ışıkları O.Murat Yılmaz’a ait. Nemorino rolünde Bilal DOĞAN ‘ın yer aldığı eserde, Adina rolünde Eda BİNGÖL GÜRKAN Belcore rolünde Şahan Gürkan Dulcamara rolünde Şafak GÜÇ, Giannetta rolünde ise Burçin ONARAN yer alıyorlar.

31 Ekim 2016 Pazartesi günü sahnelenecek olan “Aşk İksiri” temsil Biletleri biletiva.com’dan ve Samsun AKM gişeden alınabilir. Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesi her gün saat 08.30 – 18.00 arası, temsil günlerinde ise temsil başlama saatine kadar açıktır.