Etkinlik Hakkında

Bin yıldır varlar, Hak dediler, Şah dediler, Aşk dediler, sevdiler sevildiler, yandılar, yakıldılar, asıldılar, yüzüldüler, dostlarıyla beraber yaralanıp, kanadılar. Her nefeste aşkla yaradanı andılar. Erenler meydanına vahdetle girdiler, kırk budaklı şamdanda kırkıda bir yandılar. Hakka hayran oldular, her işte hakkı bildiler. Aradılar, buldular, gönüllere girdiler. Hak dedi Hallacı Mansur, Şah dedi Pir Sultan Abdal, Aşk dedi Yunus Emre…

Aşk ile bir anlatı tiyatrosudur. Oratoryo ya da tiyatro konseri de diyebilirsiniz. Devlet tiyatroları sanatçısı Murat Aslan tarafından kaleme alınan bu oyun duygusal ve lirik bir çalışma. Anlatılan hikayeler seyirciyi oyunun içine alırken beş farklı bağlama kullanan Halk Müziği sanatçısı Cengiz Özkan’ın büyüleyici performansına hayran olmamak mümkün değil.

Bin yıldan fazladır süregelen aşıklık geleneğini ve bu geleneğin içindeki dört ozanın Aşık Veysel-Neşet Ertaş-Mahzuni Şerif ve Nesimi Çimen’in hayatının anlatılıp, eserlerinin çalındığı bu oyun üzerinizde uzun süre etki bırakacak.

Nasıl Bilet Alırım?

https://www.biletix.com/etkinlik/2MHTF/TURKIYE/tr adresinden alabilirsiniz.

Etkinlik Kuralları

• 12 Yaşından küçük çocuklar etkinlik mekanına alınmamaktadır. 12 Yaş ve üstü tam bilete tabidir.
• Etkinlik başlangıç saatinden en az 30 dakika önce mekanda hazır olmanızı önemle rica ederiz.
• Katılımcılar/izleyiciler bileti üzerinde yazan koltuk numarasına oturmak zorundadır. Bu kurala uymayan ve yer değişikliğinde ısrar eden katılımcılar etkinlik alanı dışına alınacaktır.
• Etkinlik girişinde bilet kontrolü yapılacaktır, biletinizi telefondan göstermeniz gerekmektedir. Biletler tek kişiliktir.
• Organizasyon firması gündeme dair olumsuz bir durumda etkinliği erteleme ve programda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
• Kayıp veya unutulan biletler için yeniden basım / teslimat yapılmayacaktır. Etkinlik mekanına giriş esnasında biletinizi ibraz etmeniz zorunludur.
• Etkinlik mekanına profesyonel ses ve görüntü kayıt cihazları alınmayacaktır.
• İade veya değişiklik yapılmayacaktır.