Etkinlik Hakkında

Genco Erkal’ın ilk kez 27 yaşında oynadığı tek kişilik oyun, “Bir Delinin Hatıra Defteri” 25 Ekim Salı günü Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi’nde…


 

Genco Erkal’ın ilk kez 27 yaşında oynadığı tek kişilik oyun, “Bir Delinin Hatıra Defteri” 25 Ekim 2016 tarihlerinde saat 20.00’da Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi’nde izleyiciyle buluşacak. Usta oyuncu Genco Erkal bugüne kadar kendisine birçok ödül getiren “Bir Delinin Hatıra Defteri”ni ilk oynayışının 51. yılında günümüze ışık tutan göndermelerle Samsunlu tiyatroseverler için sahnelemeye devam ediyor.

 

[quote font=”georgia”] Nikolay Gogol’un en sevilen öykülerinden olan bir Delinin Hatıra Defteri 1965 yılında sahneye uyarlanmış ve ülkemizde ilk tek kişilik oyun olarak Genco Erkal tarafından Ankara Sanat Tiyatrosu’nda oynanmıştı. Yıllar boyunca sanatçı aynı eseri üç kez, üç değişik yorumla sahneledi. Şimdiki yapım oyunun 50. yıl kutlaması olarak gündeme geliyor. Gogol’un toplumsal kara mizah başyapıtı bir kez daha güldürürken içimizi acıtacak. [/quote]

 

25 Ekim Salı akşam 8’de gerçekleşecek olan “Bir Delinin Hatıra Defteri” tek kişilik oyun bileti biletix.com’da 62 TL olarak satışa çıktı.

 

BİR DELİNİN HATIRA DEFTERİ
Yazan: Nikolay Gagol
Türkçesi: Coşkun Tunçtan
Müzik: Mete Sakpınar
Sahne tasarımı: Duygu Sağıroğlu
Giysi: Özlem Kaya
Uyarlayan – Yöneten – Oynayan: Genco Erkal


Kaynak: www.samsunetkinlik.com

Yasal Uyarı: Yayınlanan etkinlik/haberin tüm hakları samsunetkinlik.com’a aittir. Kaynak gösterilse dahi etkinlik/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak etkinlik/haberin bir bölümü, alıntılanan etkinlik/habere aktif link verilerek kullanılabilir.