Etkinlik Hakkında

Konya Devlet Tiyatrosu tarafından sahnelenecek olan Bit Yeniği adlı tiyatro oyunu ilk kez Samsun’da Atatürk Kültür Merkezi’nde seyirciyle buluşuyor

Konya Devlet Tiyatrosu “Bit Yeniği“ni Samsunlular için sahneleyecek. Georges Feydeau’nun yazdığı, çevirisini Nisa Serezli, yönetmenliğini Emre Basalak’ın yaptığı oyunda, sigorta şirketi sahibi evli Chondebise’e bir aşk mektubunun gelmesinin ardından, buluşma yerine genel sekreteri Fournel’i göndermesiyle yaşanan komik olaylar anlatılıyor.

Dekorunu Sertel Çetiner, kostüm tasarımını Candan Günay’ın yaptığı oyunda, Asım Tuncay Aynur, Ahmet Çökmez, Ebru Gülerarslan Serin, Özgür Keçeci, Nevra Sayar, Özgür Baş, Can Ali Çalışandemir, Kemal Çatmaz, Çağatay Eker, Fatih Yağlıcan, Gülesin Gelenbevi, İlayda Alakoç, Erdem Şenses, Burak Öztürk, Melisa Dülger ve Zeynep Çimenciler gibi isimler rol alıyor.

Oyun, Samsun Atatürk Kültür Merkezi Devlet Tiyatrosu sahnesi’nde 23 Ocak Salı günü saat 20.00 ve 24 Ocak Çarşamba günü saat 20.00’de izlenebilecek. Biletler Samsun AKM gişesinden temin edebilirsiniz.

Sigorta şirketi sahibi mösyö Chondebise’e bir aşk mektubu gelir. Evli olan Chondebise ,  Mimoza Pansiyonunda buluşma talebi olan bu isimsiz mektubun, kendisine gelmediğini ve isimlerin karıştığını düşünerek , genel sekreteri Mösyö Fournel’i randevuya gönderme kararı alır. İşte böylece olaylar birbirine girer ve içinden çıkılmaz tesadüflerle dolu komik durumlar başlar.

DEKOR TASARIMI: SERTEL ÇETİNER
KOSTÜM TASARIMI: CANDAN GÜNAY
IŞIK TASARIMI: HALİT HADİ AKGÜL
YÖNETMEN YARDIMCISI: CAN ALİ ÇALIŞANDEMİR
ASİSTANLAR: MELİSA DÜLGER, ZEYNEP ÇİMENCİLER, BURAK ÖZTÜRK,
SAHNE AMİRİ: G. AHMET GÖKDEMİR
KONDÜVİT: EMRE TAŞGIN
IŞIK KUMANDA: İLYAS ERDURUCAN, MUHARREM DİRİK
SUFLÖZ: ŞERİFE KIZILBAĞLI
DEKOR SORUMLUSU: TEVFİK KARAKOYAK
AKSESUAR SORUMLUSU: MUSTAFA ERDURUCAN
KADIN TERZİ: GÜZİN COŞKON
ERKEK TERZİ: R.RAHMİ SARIŞEN
PERUKACI: SELÇUK PARLAK
SAHNE MAKİNİSTLERİ: ÖMER KÖROĞLU, ŞAHİN GEVREK, ABDULLAH ÇEVİK

OYUNCULAR
M.ASIM TUNCAY AYNUR
AHMET ÇÖKMEZ
H.EBRU GÜLERARSLAN SERİN
ÖZGÜR KEÇECİ
NEVRA SAYAR
ÖZGÜR BAŞ
CAN ALİ ÇALIŞANDEMİR
KEMAL ÇATMAZ
ÇAĞATAY EKER
FATİH YAĞLICAN
GÜLESİN GELENBEVİ
İLAYDA ALAKOÇ
ERDEM ŞENSES
BURAK ÖZTÜRK
MELİSA DÜLGER
ZEYNEP ÇİMENCİLER