Etkinlik Hakkında

Dikkat! Bu etkinliğin tarihi geçti!

Samsun Sanat Tiyatrosu, Aziz Nesin’in ünlü oyunu “Biz Adam Olmayız” adlı komedi oyununu Lovelet Sahnesi’nde gerçekleştiriyor

Türkiye’nin yanı sıra Avrupa’nın birçok şehrinde sergilenen Aziz Nesin’in ünlü oyunu “Biz Adam Olmayız” 19 ve 26 Kasım Pazar günü saat 18.00’da sahneleniyor. Çalgılı, şarkılı güldürü (2 Perde), Aziz Nesin’in bilindik öyküleri sahneye taşınıyor.Oyunun konusu hakkında bilgi veren Samsun Sanat Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Yaşar Gündem; “Türk insanı üzerine yaptığı sentezlemelerinden ve gözlemlerinden oluşan öyküleri sahneye taşıdık. Ülkemizde her zaman gündemde olan ekonomik ve sosyal sorunları ele aldığımız, bazen izleyicilerin de katıldığı oyunumuz açık biçim tiyatrosunun örneklemelerini sunmaktadır. İşsizlik – zam -iktidar hırsı konularının ön plana çıktığı oyunumuzda izleyiciyi düşündürürken, ahlak değerleri, cinsellik üzerine kurgulanan öykülerde ise güldürmektir amacımız… Tüm yurdunu seven aydınlar gibi Aziz Nesin`in de bir tek derdi vardı. “Bu memleket bizim” , “Başka Türkiye Yok” insanca yaşamak adına. kabullenmeyelim, hakkımızı arayalım, susmayalım…! Sahnede bizler insanları sorguluyoruz! Her ne kadar sürçü lisan ettiysek affola! Tüm sanat sever tiyatro gönüllülerini oyunumuza davet ediyoruz” dedi.

19 ve 26 Kasım Pazar günü saat 18.00’da Lovelet Sahnesi’nde gerçekleşecek olan oyun bileti biletiva.com’dan temin edebilirsiniz.

Aziz Nesin’in yazdığı, Yaşar Gündem’in yönettiği, Samsun Sanat Tiyatrosu Oyuncularının sahnelediği “Biz Adam Olmayız” oyundan kısa kesitler.
Yazan: AZİZ NESİN Yöneten: HAKAN ALKAN Yönetmen yardımcıları: SUAT ÖZGÜLTEKİN, YAŞAR GÜNDEM Dekor tasarım: ŞÜKRÜ ALAÇAM Kostüm: SAMSUN SANAT TİYATROSU GÜLER İNCE Kareografi: YAŞAR GÜNDEM Müzik tasarım: A.SABRİ KARATAŞ Dış koordinatör: SELÇUK ÇELİK Efekt ışık: EROL YILMAZ Müzikleri seslendiren: GRUP ÖZGÜRLÜK (MUHSİN KORKMAZ, LEYLİ KORKMAZ) Afiş broşür tasarım ve fotoğraflar: MUSTAFA CAN