Etkinlik Hakkında

Dikkat! Bu etkinliğin tarihi geçti!

Stanislav Straiev’in yazdığı Ahmet Açıkgöz’ün yönettiği ‘Boş Odalar’ adlı tiyatro oyunu Samsun’da sahneleniyor. 26-27 Şubat tarihlerinde sahnelenecek olan oyunun biletleri 13 Şubat’ta saat 10.10’da satışa çıkacak.
Absürd bir oyun olan “Boş Odalar”, bir yüzleşme, kendinle hesaplaşma ve anlamsız geçen bir hayatın hikâyesidir. Yaşanan olay, kimlik krizinin bir sonucudur. Aleks, her sabahki gibi kahvaltısını yapar ve bir anda, nedeni belli olmadan, sırtıyla duvarın düşmesine engel olur. Burada Yunan mitolojik kahramanı Atlas’a gönderme var. Olympos’a saldırdığı için Zeus tarafından gök kubbeyi omuzlarında taşımakla cezalandırılmıştır. Aleks de tıpkı Atlas gibi, kararsızlık sonucu, dünyayı sırtında taşımakla yükümlüdür. Artık eşi ve oğlu Vladimir ile gerçek bir ilişkisi kalmamıştır. Ne de, ailesini tercih ettiği için kaybetmiş olan hayatının aşkı Nia ile. Aleks’in manevi boşluğu, Jean Paul Sartre adlı bir hırsız tarafından anlamlandırılmış olsa da, sonunda onun da tıpkı Aleks gibi sıradan “kayıp bir ruh” olduğu anlaşılır.
Samsun Atatürk Kültür Merkezi Büyük Salonda Samsunlu tiyatroseverler için sahnelecek olan oyunun biletleri 3 TL – 7,5 TL arasında değişmektedir. Öte yandan şehit yakını, gaziler ve engelliler için biletler ücretsiz olup Samsun AKM Gişesinden ya da biletiva internet sitesinden temin edebilir.[better-reviews]