Etkinlik Hakkında

Warning, this event was expired!

Radyo sunuculuğundan, televizyon dizisine, şiir kitaplarından, Eurovision’a bir çok dalda ustalaşan Can Bonomo Samsun’a geliyor

Radyo sunuculuğundan, televizyon dizisine, şiir kitaplarından, Eurovision’a bir çok dalda ustalaşan Can Bonomo Samsun’a geliyor

24 Nisan Perşembe günü Can Bonomo konseri için biletler satışta!

Tarih: 24 Nisan Perşembe Mekan: Marin Otel Kapı Açılış: 20.30 Bilet Fiyatları: 30 TL

Bilet Satış Noktaları

  • Marin Otel
  • İlyada Cafe

Biletler Tükenmeden Alın! İzmirli Can Bonomo, müziğe 8 yaşında gitar çalarak başladı. Ortaokul ve lise boyunca sürdürdüğü müzik çalışmalarına İstanbul’da devam etti. 17 yaşında İstanbul semalarına açılmaya karar veren Bonomo, müzik dünyasına ses prodüksiyonculuğu yaparak atıldı. Bilgi Üniversitesi’nde Sinema-Televizyon Bölümü’nde okudu. Üniversite yıllarında Radyo Klas, Number One FM ve Radio N101’de radyoculuk yaptı. Daha sonra, televizyona geçerek Number One TV ve MTV’de televizyon programları hazırladı. Televizyonculuk kariyeri süresince çeşitli reklamlarda rol aldı.

Müzisyenlik kariyeri, Irwin Welsh’in Porno adlı kitabının ilk yaprağına sardığı demosunu Can Saban’a gönderdiğinde yeni bir boyut kazandı. Lise ve üniversite yıllarında amatör müzik gruplarıyla İzmir ve İstanbul’da birçok konser veren Bonomo, sonunda “Hazırım” diyerek ilk albümü için kolları sıvadı. Yaklaşık iki yıllık hummalı bir hazırlıktan sonra da Ocak 2011’de Can Saban’ın yapımcılığı ile ilk albümü “Meczup”u yayınladı. Can Bonomo ve ilk göz ağrısı “Meczup”,  24 Ocak’ta Babylon’da düzenlenen bir geceyle dinleyicileriyle buluştu.

9 Ocak 2012 tarihinde TRT tarafından Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi temsil etmek üzere görevlendirildi. Mayıs 2012’de Azerbaycan’ın Başkenti Bakü’de toplam 42 ülkenin katılımıyla gerçekleşen yarışmada, söz ve müziği kendisine ait olan “Love Me Back” isimli şarkısıyla 7.lik derecesini alarak ülkesini başarıyla temsil etti.

Eurovision’a gitmeden önce konserlerinde seslendirdiği Ali Baba isimli parça ile bir single çalışması yaptı. Ali Baba, Can’ın çok sevdiği Sadri Alışık’ın Ali Baba ve Kırk Haramiler filminde seslendirdiği eski bir Türk Filmi şarkısı.

Can Bonomo, aylardır üzerinde çalıştığı 2. albümü Aşktan ve Gariplikten’i Aralık 2012’de piyasaya çıkardı. Albümün ilk klip parçası Başkan yakında internette ve TV’lerde gösterilmeye hazır olacak. Ilk albümünde olduğu gibi bu albümü de TheFatLab’de kaydedilerek We Play etiketi ile çıktı. Albümün söz ve müzikleri Can Bonomo’ya, düzenlemeler aynı zamanda prodüktörü olan Can Saban’a, mix ve mastering’ler Ali Rıza Şahenk’e ait.

Kasım 2013 tarihinde söz ve müziği kendisine, düzenlemeleri Can Saban’a ait olan ‘Kara’ adlı yeni single’ını digital platformdan çıkardı. Yönetmenliğini Can Saban’ın üstelendiği klipte klibinde Gonca Vuslateri de Can Bonomo’ya eşlik etti.

Son olarak Kasım 2013 tarihinde Editörlüğünü Küçük İskender’in yaptığı ve Esen Kitap etiketiyle ‘Delirmek Belirmektir’ adlı ilk şiir kitabını sevenleriyle buluşturdu. Türkiye’de Yılın En İyi Sanatçısı dahil bir çok ödüle layık görüldü.