Etkinlik Hakkında

Dikkat! Bu etkinliğin tarihi geçti!

Her yıl ‘Geleneksel Canik Kitap Günleri’nde önemli yazar ve yayın evlerini okuyucularla buluşturan Canik Belediyesi, şimdi de ‘Canik Çocuk Kitapları Günleri’nin ikincisini düzenliyor. Çocuklar, 18-20 Kasım tarihleri arasında sevdikleri kitap ve yazarları ile buluşacak

Kültür ve sanatta marka olmayı hedefleyen Canik Belediyesi, Canik Çocuk Kitapları Günleri’nin ikincisini düzenliyor. Canik Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Lovelet Outlet AVM işbirliğinde Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle 18-20 Kasım tarihleri arasında Lovelet Sanat Galerisi’nde düzenlenecek Canik 2. Çocuk Kitapları Günleri’nde çocuklar üç gün boyunca sevdikleri kitap ve yazarlarla buluşma imkanı bulacak.

Canik Belediyesi olarak çıkardıkları kültür yayınları ile Samsun tarihini gün yüzüne çıkardıklarına da işaret eden Başkan Genç, “Çıkardığımız kültür yayınları ile Türkiye’nin en büyük kültür yayınlarına sahip bir belediyeyiz. Elimizde şehrimiz için büyük bir kültür hazinesi oluştu. Bunun yanında bilginin en önemli güç olduğu dünyamızda özellikle çocuk ve gençlerimizin sürekli kendilerini yenilemeleri amacıyla kültürel faaliyetlere ağırlık veriyoruz. Bilgi ise en çok kitaplarda yer almaktadır. Bu manada düzenlediğimiz Canik Çocuk Kitapları Günleri etkinliğimiz, yavrularımıza kitap okuma alışkanlığını kazandırması açısından önemlidir. Tüm çocuklarımızı 18-20 Kasım tarihleri arasında Canik Çocuk Kitapları Günleri’ne bekliyoruz” dedi.