Etkinlik Hakkında

Canik Mevlana Eğitim,Kültür ve Yaşam Kampüsü Samsun’da ücretsiz KPSS, YGS-LYS, TEOG ve daha pek çok ders imkanı sağlıyor…

 

Kurduğu etüt merkezleri ile dershanelerin dönüşümüne model olan Canik Belediyesi, Mevlana Kültür, Eğitim ve Yaşam Kampüsü içerisinde yer alan Canik Akıl Küpü ve Etüt Merkezi (CAKEM) ve Kariyer Gelişim Merkezi (KARGEM)’nde geleceğe hazırlanan öğrencilere takviye ders imkanı sunuyor. Canik Belediyesi’nin öğrencilere büyük eğitim imkanı sağladığı CAKEM’de 10. ve 11. sınıf lise öğrencileri için takviye kursu, 12. sınıf ve mezun öğrenciler için üniversiteye hazırlık kursu kayıtları devam ederken, ayrıca lise, lisans ve ön lisans öğrencileri için de KPSS kursları düzenleniyor.

 

GELECEĞE HAZIRLIK

Bir diğer eğitim kurumu olan KARGEM’de ise 3., 4., 5., 6. ve 7. sınıf öğrencilerine takviye kursu, 8. sınıf öğrencilerine de TEOG sınavına hazırlık kursları veriliyor. Canik Belediye Başkanı Osman Genç, kayıtların 15 Eylül’de sona erdiğini, ancak büyük ilgi olması nedeniyle öğrencilere bir an önce kayıt yaptırmaları çağrısında bulundu. Toplam 650 öğrencinin kurs gördüğü CAKEM ve KARGEM’in öğrencilere armağanları olduğunu belirten Başkan Osman Genç, öğrencileri geleceğe en iyi şekilde hazırlamayı amaçladıklarını söyledi.

 

KURSLAR ÜCRETSİZ

Canik Belediyesi olarak eğitimin her zaman öncelikleri olduğunu ifade eden Başkan Genç, “Biz devletten hiçbir şey beklemeden, görevimiz olmamasına rağmen bugüne kadar eğitime 5 milyon liranın üzerinde yatırım yaptık. Okullarımızın fiziki ve teknolojik eksikliklerini giderdik. İlçemizdeki eğitim yuvası sayısını 7’den 21’e yükselttik. Bunların yanında kurduğumuz etüt merkezleri ile dershanelerin dönüşümüne model olurken, öğrencilerimize de ücretsiz ve kaliteli eğitim imkanları sunduk. Bunların hepsini çocuklarımız ve gençlerimiz ile geleceğe daha iyi hazırlamak için yapıyoruz” dedi.

 

Kayıt ve ayrıntılı bilgi için: İdealtepe Cumhuriyet Eğitim Merkezi: Belediye Evleri Mahallesi Girne Sokak No: 3 – 444 55 90