Etkinlik Hakkında

Canik Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen Ramazan Etkinlikleri bu yılda devam ediyor. 18 Haziran’da başlayarak ramazan etkinlikleri 16 Temmuz kadar sürecek. Her yıl düzenlenen ve büyük katılımla gerçekleşen ramazan etkinlikleri bu yılda dolu dolu. İftar sofraları, Kuran-ı Kerim ziyafeti, yarışmalar, stantlar, çocuk oyun parkları, şiirler, ilahiler, ezgiler, söyleşiler, mehteran gösterileri, ramazan evleri, ney dinletileri, semazen gösterileri, kukla gösterileri, İlüzyon gösterileri, stand-up, jonklör gösteriyle daha fazlası… İFTARLAR BİRLİKTE AÇILACAK Canik Belediyesi olarak Ramazan Günleri Etkinlikleri kapsamında bu yıl da dolu dolu bir program hazırladıklarını ifade eden Canik Belediye Başkanı Osman Genç, “Bir Ramazan ayına daha kavuşuyor olmanın mutluluğunu birlikte yaşamanın heyecanı içerisindeyiz. Bu yıl da Adnan Menderes Demokrasi Meydanı’nda her akşam iftarımızı değerli halkımızla birlikte açacağız. Halkımız, her gün iftar vaktinde başlayacak etkinlikler kapsamında ilahiler, şiirler, ezgiler, ney dinletileri, kukla, Hacivat-Karagöz, illüzyon, stand-up, semazen gösterileri gibi etkinlikler ile Ramazan ayının o manevi havasını yaşayacak. Kur’an-ı Kerim ziyafetleri ise gönülleri fethedecek. Ramazan ayını yine hep birlikte özüne uygun şekilde yaşayacağız” dedi. Ramazan ayının manevi ikliminin bu yıl da Canik’te en üst seviyede yaşanacağına inandığını belirten Başkan Genç, şunları söyledi: “Ramazan Günleri etkinliklerimizde bizlere destek veren tüm dostlarımıza ve bu etkinliklerin gerçekleşmesinde özveri ile çalışan herkese tüm kalbi duygularımla teşekkür ediyorum. Bu vesile ile 11 ayın sultanı Ramazan ayının değerli hemşehrilerimize, ülkemize ve tüm İslam alemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum.” Etkinlikler Adnan Menderes Demokrasi meydanında gerçekleşecektir. Ayrıca her akşam A Haber TV 19.00 – 21.00 arası canlı bağlantı yapacaktır. Canik Belediyesi Ramazan Etkinlikleri Programı 1.Gün (18 Haziran Perşembe) Kuran-ı Kerim Tilaveti İlahiler Naatlar Gençlik Mehterab Takımı 2.Gün (19 Haziran Cuma) Samsun Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Neylerse Güzel eyler Tasavvuf Müziği 3.Gün (20 Haziran Cumartesi)
    Ahmet Selçuk İlhan Şiir Dinletisi
4.Gün (21 Haziran Pazar) Metin Semizoğlu ve Grup Bahar İlahi ve Ezgi Konseri 5.Gün (22 Haziran Pazartesi) Çocuk Oyunu – Sahne Şov Orta Oyunu Yarışma Güncel Skeç 6.Gün (23 Haziran Salı) Hakan Çankaya – Taklit Şov 7.Gün (24 Haziran Çarşamba) Game Off Gölge ve Kum Saati 8.Gün (25 Haziran Perşembe)
    Grup Gülçiçek İlahi ve Ezgi Dinletisi
9.Gün (26 Haziran Cuma) İkbal Gülpınar Şiir Dinletisi 10.Gün (27 Haziran Cumartesi)
    Ammar Acarlıoğlu Ezgi Konseri
11.Gün (28 Haziran Pazar) Sihirbaz Erkin Cihan Faruk Sevindik Karagöz Hacivat (Gölge) 12.Gün (29 Haziran Pazartesi) Çocuk Oyunu -Sahne Şow Orta Oyunu – Yarışma – Güncel Skeç 13.Gün (30 Haziran Salı) Game Off Gölge ve Kum Saati 14.Gün (1 Temmuz Çarşamba) Enver Ertaş – İllüzyon Gösterisi Meddah 15.Gün (2 Temmuz Perşembe) Grup Damla – Tasavvuf Müziği 16.Gün (3 Temmuz Cuma) Talha Bora ÖGE – Şiir Dinletisi 17.Gün (4 Temmuz Cumartesi)   18.Gün (5 Temmuz Pazar) Nazadu – Akrobasi Gösterisi 19.Gün (6 Temmuz Pazartesi) Metin Semizoğlu ve Grup Bahar ile İlahi ve Ezgi Konseri 20.Gün (7 Temmuz Salı) Grup Yürüyüş -Ezgi Konseri 21.Gün (8 Temmuz Çarşamba) Cihat Faruk Sevindik ile Geleneksel Türk tiyatrosu Meddah 22.Gün (9 Temmuz Perşembe) Grup Güldeste İlahi ve Ezgi Konseri 23.Gün (10 Temmuz Cuma) Sihirbaz Erkin Cihat Faruk Sevindik Karagöz Hacivat (Gölge) 24.Gün (11 Temmuz Cumartesi) Ömer Akbaba ile Stand up Gösterisi 25.Gün (12 Temmuz Pazar) Çocuk Oyunu – Sahne Şov Orta Oyunu – Yarışma Güncel Skeç 26.Gün (12 Temmuz Pazartesi) (Kadir Gecesi Özel) Kurra Hafızlardan Kur’an-ı Kerim Ziyafeti Katılımcılar : Hafız Memduh Cude Saad (Mısır) ile Hafız Mehdi Adili )İran) ve Hafız Kemal Altınışık, Hafız Mustafa Çolakoğlu, Hafız Hüseyin Yıldız