Etkinlik Hakkında

Dikkat! Bu etkinliğin tarihi geçti!

Samsun Devlet Opera ve Balesi, havaların ısınmaya başladığı ve baharın yüzünü iyice gösterdiği bu günlerde zamanın ruhuna uygun bir “Bahar Konseri” ile dinleyicilerle buluşacak…[gap]

Kazakistan Astana Opera Müdür ve Sanat Yönetmeni olan Keman Sanatçısı Aiman Mussakhajayeva ve Kazakistan Opera sanatçısı Shakhimardan Abilov konuk olarak yer aldığı “Bahar Konseri” 11 Nisan Pazartesi akşamı saat 20.00’de, Atakum’da Yeşilyurt AVM yanındaki Atakum Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek. Konserin orkestra şefliğini Mikhail Iskrov yapacak.

Seda Ortaç ve Shakhimardan Abilov’un solist olarak yer alacağı konserde Dünyaca Ünlü besteciler G.Verdi, G.Bellini, J.Massenet ve Bizet’in eserlerini seslendirecekler. Onur Türkeş’in solist flüt sanatçısı olarak katılacağı Bahar Konseri, Samsun Devlet Opera ve Balesi Orkestrası eşliğinde gerçekleşecek.

Ünlü opera aryalarından özel bir seçkinin yanı sıra uvertürlerin ve bölümlerin de yer alacağı, arasız 1 saat olarak gerçekleştirilecek konser için biletler Biletiva sitesinden ve gişelerden alınabilir.