Etkinlik Hakkında

Dikkat! Bu etkinliğin tarihi geçti!

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Gençlik Topluluğu’nun düzenlediği 4. OMÜ Gençlik Kültür ve Sanat Festivali kapsamında OMÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde 30 Nisan 2014, Çarşamba günü saat 14:30’da başlayacak etkinlikte Pal FM’in önemli radyo programcılarından Emel Yalçın ve Yüksek Sadakat grubunun katılımıyla bir söyleşi gerçekleştirilecek. Söyleşi’nin kaydı ise aynı akşam Pal FM’de tüm Türkiye’ye yayınlanacak…

Mekan: OMÜ Kongre ve Kültür Merkezi

Tarih: 30 Nisan Çarşamba

Saat: 14.30

  Emel Yalçın, 9 yıl boyunca ulusal bir radyoda Çokemel adıyla show programları hazırlayıp sunmuş Genel Yayın Yönetmenliği ve Müzik Direktörlüğü yapmış  bunun yanısıra çeşitli ulusal kanallarında TV programları hazırlayıp sunmuş  sonra bi ara sıkılmış radyo ve TV programlarına ara vermiş Endorfin adında bir albüm yapmış şarkıcılığa iyice ısınıp bir çok festival, bayii toplantısı, düğün dernek sahne alıp şarkılar söylemiş 2013 de Modanın duayenlerinden Cemil İpekçi nin ilkbahar yaz kreasyonunu tanıtıp Cemil İpekçi Avrupa ve Ortadoğu yüzü seçilmiş müzikal çalışmalarına devam etmiş bu başarısına Murat Dalkılıç ile düet yaparak   Beni Sevdiler Sandım isimli bir single eklemiş hala ara vermeden sahne ve albüm çalışmaları devam ederken hiç aklında yokken Pal Fm onu yeniden heyecanlandırmış içindeki radyo aşkı tekrar canlanmış bi daha dönmem derken bi anda kendini tekrar mikrofon başında bulmuş…

Emel Yalçın ile birlikte söyleşi etkinliğine katılacak olan ve ilk olarak 1997 yılında Filinta adıyla kurulan Yüksek Sadakat grubunun ise, temelleri şarkı yazarı ve bas gitarist Kutlu Özmakinacı tarafından atıldı.

Grubun ilk vokalisti Cemil Demirbakan oldu. Fakat ilk albümün ardından Cemil Demirbakan’ın gruptan ayrılmasıyla vokalist olarak yerine Kenan Vural geçti. Grubun 2 ve 3. albümünün ardından grup, Eylül 2012’de Kenan Vural’la da yollarını ayırdı.

Son olarak solo kariyeri ile çeşitli projelerde yer alan Selçuk Sami Cingi ile 4. albüm için çalışmalara başlandı.

Son kadro olarak, vokalde Selçuk Sami Cingi, gitarda Serkan Özgen, bas gitarda Kutlu Özmakinacı, tuşlu çalgılarda Uğur Onatkut ve davulda Alpay Şalt bulunmaktadır. Son olarak grupta baterist değişikliği yaşanmış, Alpay Şalt’ın yerine eski bateristleri Sefa Deniz Alemdar gruba dahil olmuştur.