Etkinlik Hakkında

Dikkat! Bu etkinliğin tarihi geçti!

Edebiyat dünyamızın kaybettiği değerli yazar Dinçer Sümer’i anmak ve onun ölümsüz eseri “Eski Fotoğraflar”ı sahneye taşımak amacıyla gerçekleştirilen bu özel oyun, seyircilere unutulmaz bir deneyim sunmaya hazırlanıyor.

Oyunun Konusu

Eski Fotoğraflar, uzun ve sıkıntılı bir otobüs yolculuğunda başlayan, soğuk bir kış gecesinde gelişen olayları ele alıyor. Sevtap’ın yorgun ve bıkkın yüzü, Seyit’in iş bulma çabaları, Nurcan’ın çocukluk aşkı, Cavit, Numan Bey ve Neslihan gibi karakterlerin hikayeleri, seyircilere yaşanmış, yazık edilmiş bir yaşamı gösterirken, çağımıza yaraşan aydınlık, umutlu, sevgi ve barış dolu bir yaşamın özlemini de içerisinde barındırıyor.

“Eski Fotoğraflar”ın karakterleri, koca ağacın ham, ezik, kurt yemiş meyveleri gibi, yaşadıkları zorluklara rağmen umudu ve onuru yitirmeyen kişilerdir. Bu özel oyun, seyircilere yaşamın karmaşıklığını, zorluklarla başa çıkma mücadelesini ve umudu anlamlı bir şekilde sunacak. Dinçer Sümer’in kaleminden çıkan bu eser, izleyenlere derin düşünceler sunarken, aynı zamanda duygu yüklü bir hikâyeyi sahneye taşıyor. “Eski Fotoğraflar” ile unutulmaz bir tiyatro deneyimine hazır olun!

Oyun Detayları

Yaş Sınırı: 13 ve üzeri

Oyun Süresi: 1 Perde – 1 Saat 20 Dakika

Yazan: Dinçer Sümer

Yöneten: Ece Okay

Nasıl Bilet Alırım?

https://biletinial.com/tr-tr/tiyatro/eski-fotograflar-dt