Etkinlik Hakkında

Dikkat! Bu etkinliğin tarihi geçti!

Müziğin büyülü dünyasına çocuk yaşlarındayken adım atan Rus müzisyen Evgeny Grinko, 2010 yılında milyonlarca dinlenmeye ulaşan “Valse” bestesiyle adını duyurdu. Şehirden uzaklaşıp ormandaki küçük bir evde yaşamaya başlayan Grinko, 2014’ten bu yana yeni besteler yazarak ve belgesel filmler için müzik üreterek sanat hayatına devam ediyor.

Büyülü Atmosferin Yaratıcısı Evgeny Grinko

Evgeny Grinko, Tiny Mouse Tales albümü için “Plaktan duymaya alıştığım bazı eski masalların atmosferini yeniden yaratmaya çalıştım.” diyor. Bu sözleriyle, müziğinde nostaljik ve büyülü bir atmosferin peşinde olduğunu belirtiyor. Grinko’nun müziği, dinleyicilere eski masalların ve unutulmaz anıların çağrışımını yaparak gerçek bir zaman yolculuğuna çıkarma vaat ediyor.

Evgeny Grinko’nun büyülü müziği, 7 Mart 2024 Perşembe günü saat 20.30’da 19 Mayıs Üniversitesi Mehmet Yalçın Taşmektepligil Kapalı Spor Salonu’nda hayranlarıyla buluşacak. Bu özel gece, Grinko’nun en sevilen eserlerini seslendireceği ve dinleyicilerini zamanda unutulmaz bir yolculuğa çıkaracağı bir etkinlik olarak öne çıkıyor.

Evgeny Grinko ile Zamanda Bir Yolculuk

Evgeny Grinko’nun büyülü müziğiyle tanışmaya hazır mısınız? 7 Mart 2024 tarihinde Mehmet Yalçın Taşmektepligil Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşecek bu özel konserle, unutulmaz bir müzikal deneyime ortak olacaksınız. Biletinizi alın ve Grinko’nun müziğiyle zamanda bir yolculuğa çıkın!

Bilet almak için buraya tıklayın!

Sanatçılar Hakkında Bilgi

İlk bestesini 16 yaşında iken üyesi olduğu bir punk grubu için yapan Grinko, bestelerini bu zamanda dinlediğinde kendisine ait olduğuna inanamasa da punk onun için müziğe ilk adım. Piyano ile klasik müziğe geçmesi ise 24 yaşında minimalist müziğe duyduğu merakla ve piyano çalmayı öğrenmesiyle başlıyor.Grinko, büyüdüğü ülke ve kültürden büyük izler taşıyor ve bunları bestelerine aktarıyor. Evgeny’nin Zhukovsky’de bestelediği ve tek başına kaydedip mixlediği Cinematic Melodies EP’sinin (2009) kapanış şarkısı Morning in Pripyat, Kuzey Ukrayna’da bulunan Pripyat şehrini anlatıyor. Pripyat 1970‘de Çernobil Nükleer Santrali çalışanları için inşa edildi.Son olarak kayıtlarını İstanbul’da gerçekleştirdiği Silent Like Water adlı kısa albüm yayınlayan sanatçı bu kısa albümde Lev Knipper’in Polyushko Polye eserini Field adıyla yorumlamıştı.Dinleyenleri düşsel yolculuklara çıkaran tarzı ve duygusal bestelerle dolu iki albümü "Cinematic Melodies" ve "Winter Sunshine" ile kazandığı ünü, "Valse" adlı şarkısıyla pekiştiren sanatçı, bu şarkısıyla YouTube'da 10.000.000'dan fazla görüntülenme rekoru kırıyor.Moskova'nın yakınında Zhukovsky adlı küçük bir kasabadan çıkan fakat kısa sürede adını tüm dünyaya duyuran genç piyanist, geniş bir keman ailesi ve akordeoncu 5 müzisyen ile sahne alıyor. Evgeny Grinko, konserlerinde piyano haricinde gitarda ve davulda da hünerlerini gösteriyor.

Nasıl Bilet Alırım?

https://www.bubilet.com.tr/samsun/etkinlik/evgeny-grinko-konseri