Etkinlik Hakkında

Canik Belediyesi, Çağdaş belediyeciliğin yanında şehrin sosyal ve tarihi dokusunu inşa etme çerçevesinde her yıl olarak düzenlediği sempozyum ve bilimsel organizasyonlara devam ediyor. Bu nedenle geçen yıl yapılan “Şehir ve Çocuk” konulu sempozyumun devamı mahiyetinde de sayılacak olan bir konuyu bilim adamlarımızın araştırmalarına açmaktadır. Şehrin tarihi dokusunu ortaya çıkarmak amacıyla bu yılki sempozyumun konusu “Geçmişten Günümüze Şehir ve Kadın” olacaktır.  

V. Uluslararası Canik Sempozyumu:

“Geçmişten Günümüze Şehir ve Kadın (01 – 03 Nisan 2016)”

The 5th İnternational Canik Symposium

“City and Women from Past to Present  (April 01-03, 2016)”

Samsun – Türkiye

    Canik Belediyesi ve History Studies Dergisi ( Journal of History Studies), çağdaş belediyeciliğin yanında şehrin sosyal ve tarihi dokusunu inşa etme çerçevesinde her yıl düzenlediği sempozyum ve bilimsel organizasyonlara bu yıl da devam etmektedir. Bu nedenle geçen yıl yapılan “Şehir ve Çocuk” konulu sempozyumun devamı mahiyetinde de sayılacak olan bir konuyu bilim adamlarımızın araştırmalarına açmaktadır. Şehrin tarihi dokusunu ortaya çıkarmak amacıyla bu yılki sempozyumun konusu “Geçmişten Günümüze Şehir ve Kadın” olacaktır. 01 – 03 Nisan 2016 tarihlerinde Samsun / Canik’te düzenlenecek olan “Geçmişten Günümüze Şehir ve Kadın” konulu uluslararası sempozyumda tarihin ilk dönemlerinden itibaren Samsun / Canik veya dünyanın değişik yörelerinden şehirlerin tarihsel gelişimi, sosyal dokuları, sosyal yaşamları, insan ilişkileri, şehirlerde kadın ve kadınların yaşamları tarihsel boyutta ele alınabileceği gibi modern zamanda da incelenebilecektir.   Genel alt başlıklar
  • İlkçağda Kadın ve Şehir
  • Ortaçağda Kadın ve Şehir
  • Dinlerde Kadın
  • İslam Dünyasında Kadın ve Şehir
  • Müslüman Türk Devletlerinde Kadın ve Şehir
  • Osmanlı’da Kadın ve Şehir
  • Cumhuriyet Dönemi’nde Kadın ve Şehir

Yasal Uyarı : Yayınlanan etkinlik/haberin tüm hakları samsunetkinlik.com’a aittir. Kaynak gösterilse dahi etkinlik/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak etkinlik/haberin bir bölümü, alıntılanan etkinlik/habere aktif link verilerek kullanılabilir.