Etkinlik Hakkında

SAMSUN GIDA FUARI 2016 Gıda, İçecek Ürünleri, Gıda İşleme Teknolojileri, Paketleme ve Lojistiği Fuarı 24-27 Kasım tarihleri arasında Tüyap Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşiyor   TÜYAP tarafından TC Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası ve Samsun Ticaret Borsası işbirliği ile hazırlanan SAMSUN GIDA FUARI 2016 Gıda, İçecek Ürünleri, Gıda İşleme Teknolojileri, Paketleme ve Lojistiği Fuarı 24-27 Kasım 2016 tarihleri arasında gerçekleşiyor.

Samsun Gıda Fuarı 2016’nın, sektörle ilgili tüm üreticilere, toptancı ve perakendecilere, işletmecilere önemli ticari fırsatlar ve iş bağlantıları sağlayacaktır

TÜGİS (Türkiye Gıda Sanayi İşverenleri Sendikası) Yönetim Kurulu Başkanı Necdet BUZBAŞ moderatörlüğünde ve Tüyap Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü Cihat Alagöz’ ün açılış konuşmaları ile açılacak olan panel , 24 Kasım 2016 tarihinde ( Fuar Açılış Günü ), Türkiye’ de Gıda, Gıda Sanayi ve ana başlığı altında düzenlenecektir. Panel’ de Rüştü Bozkurt (Dünya Gazetesi), Şerif Ayhan Sümerli (Orya Organik Yaşam Gıda ve Turizm Tic. A.Ş.), Dr. İrfan Demiryol (Meta Fonksiyonel Gıda A.Ş.) sektörle ilgili önemli konu başlıklarında sunumlar yapacaklardır.

Fuar süresince, Samsun İl Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Karadeniz PERDER (Perakendeciler Derneği) ve KOSGEB-OMÜ, Teknopark panel, konferans ve sektörel toplantılar gerçekleştireceklerdir. Aynı zamanda özel sektör ve kamu sektörünün, gıda alımı yapan yöneticileri, firmalarla önemli ticari bağlantılar yapmak üzere birçok bölgemizden gelerek fuarımızı ziyaret edeceklerdir.

EV DIŞI TÜKETİM SEKTÖRÜ VE SÜPERMARKETLER GELİYOR;

Karadeniz PERDER ( Perakendeciler Derneği )’ in organize edeceği süpermarket zincirlerinin yöneticilerinden ve işletme sahiplerinden oluşan alım heyeti fuarımızı ziyaret edeceklerdir. Süpermarketler yıllık iş bağlantıları için stant açan firmalarla ikili görüşmeler yapacaklardır. Yine Samsun Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile TAFED ( Türkiye Aşçılar Federasyonu ) ve Karadeniz Aşçılar ve Turizmciler Birliği ( KATBİR ) koordinasyonunda birçok bölgeden HORECA kanalında faaliyet gösteren önemli otel, kafe ve restaurantların aşçıları hem fuarımızda stant açan firmalarla buluşacaklar, otel ve restaurantlarının gıda ve ekipman ihtiyaçları için firma stantlarını inceleyecekler. Aynı zamanda özel sunum alanında, her gün başka bir yörenin ki olmak üzere Samsun ve Karadeniz Bölgesi’nin yöresel lezzetlerinin sunumu gerçekleştirilecektir.

TÜM GIDA SEKTÖRÜ PROFESYONELLERİ FUARIMIZDA

Başta ‘’Karadeniz olmak üzere tüm illerden fuarımızı TAFED ve KATBİR üyesi aşçılar, Karadeniz PERDER üyesi süpermarket zincirlerinin yöneticileri ve satın alma yöneticileri, yiyecek ve içecek toptancıları, gıda ve içecek perakendecileri, oteller ve turizm tesisleri işletmecileri, kafe, restoran ve bar işletmecileri, fastfood zincirleri yöneticileri, bakkaliye grubu, kuruyemişçiler, kantin ve büfe işletmeleri ulusal marketler, yerel marketler, catering firmaları, sağlık kuruluşları, eğitim kurumları, gıda mühendisleri, kalite-kontrol ve üniversitelerin, yurtların, misafirhane ve kamuya ait sosyal tesislerin yiyecek-içecek departmanlarının karar vericileri ziyaret edeceklerdir.

İHRACAT ARTIŞI İÇİN 100 KİŞİLİK YURT DIŞI ALIM HEYETİ

Bölgenin Gıda Fuarı, ülke genelindeki önemli ve markalaşmış Gıda Fuarı olma yolunda ilk adımı Samsun’ da atacaktır. Samsun Gıda Fuarı her yıl büyüyerek şehrin ve bölgenin ekonomisine sağlayacağı faydalarla birlikte, bu yıl Gürcistan, İran, Azerbaycan, Cezayir, Suriye ve Irak’ tan, Tüyap’ ın yurt dışı ofisleri aracılığıyla organize edilecek olan yabancı iş adamlarında oluşan alım heyetleri ile yapılacak iş bağlantıları stant açan firmalarımızın ihracatına katkı sağlayacaktır.

TÜM ANADOLU’ DAN PROFESYONEL ZİYARETÇİLER Samsun, Ankara, Kayseri, Trabzon, Çorum, Sinop, Amasya, Ordu, Rize, Giresun, Ünye, Tokat, Zonguldak, Bartın, Kastamonu ve diğer illerden Samsun Gıda Fuarı’ nı aşçılar, süpermarket zincirlerinin yöneticileri ve satın alma yöneticileri, yiyecek ve içecek toptancıları, gıda ve içecek perakendecileri, oteller ve turizm tesisleri işletmecileri, kafe, restoran ve bar işletmecileri, fastfood zincirleri yöneticileri, bakkaliye grubu, kantin ve büfe işletmeleri ulusal marketler, yerel marketler, catering firmaları, sağlık kuruluşları, eğitim kurumları, gıda mühendisleri, kalite-kontrol ve yiyecek-içecek departmanlarının karar vericileri ziyaret edecek.   KONFERANS VE PANELLER
  • Türkiye’ de Gıda, Gıda Sanayi ve Geleceği: 24 Kasım 2016 – 14.00 ( TÜGİS )
  • Samsun Teknopark Tanıtımı ve Gıda Alanında Yapılabilecek Teknolojik Yenilikler: 24 Kasım 2016 – 17.15 ( TEKNOPARK )
  • Perakende Sektöründe Verimlilik, Operasyonel Karlılık: 25 Kasım 2016 – 12.00 ( KARADENİZ PERDER )
  • Gıda Hijyeni: 25 Kasım 2016 – 14.30 (SAMSUN İL GIDA TARIM VE HAYVANCILIK MÜDÜRLÜĞÜ)
  • OMÜ Gıda Mühendisliği ve Gıda Sektörü İş Birliği: 26 Kasım 2016 – 14.00 ( OMÜ / KOSGEB )
Ziyaret Saatleri / Samsun Gıda Fuarı 24-25-26 Kasım 2016: 10.00-20.00 27 Kasım 2016 : 10.00-19.00 Ulaşım / Samsun Gıda Fuarı TRAMVAY Fuar alanına, Tramvay hattından ( Tekkeköy Güzergahı ) son durakta inerek ulaşabilmektedir.   ÜCRETSİZ OTOBÜS-SERVİS TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi tarafından sağlanacak olan ücretsiz servisler Cumhuriyet meydanı ile Fuar Alanı arasında aşağıda belirtilen saatlerde karşılıklı seferler yapacak; FUAR ALANINA HAREKET 11:00 – 13:00 – 15:00 – 17:00 FUAR ALANINDAN HAREKET 12:00 – 14:00 – 16:00 – 18:00 – 19:00