Etkinlik Hakkında

Dikkat! Bu etkinliğin tarihi geçti!

Samsun Sanat Tiyatrosu’nun oyunu ”Gölgesinde Çınarın” 2017-2018 sezonunda izleyicilerle buluşacak…

2017-2018 sanat sezonu Hasan Hüseyin Korkmazgil’in Ağlasun Ayşafağı adlı şiir kitabından Erkal Umut’un uyarladığı ve yönettiği ”Gölgesinde Çınarın” adlı oyun, 17 Aralık ve 24 Aralık Pazar günü saat 18.00’da Lovelet AVM Sahnesi’nde!

Gölgesinde Çınarın – Ağlasun Ayşafağı

Hasan Hüseyin’in gözünden Ağlasun ilçesinde bulunan Sagulasos Antik kalıntılardan yola çıkarak, Çınarın gözlerinden antik çağdan günümüze bir yolculuk yapılıyor oyunda.Küçük Asya diye adlandırılan Anadolu’da halkın çektiği zülüm ve insanlık dramı gözler önüne seriliyor. Ezen-ezilen çelişkisinin insanlık var olduğu sürece yaşandığını ve bu mücadelenin hep süregeldiği anlatılıyor oyunda.

Samsun Sanat Tiyatrosu

Samsun Sanat Tiyatrosu 2000 yılında kuruldu. Aralıksız perde açan tiyatro muhalif tiyatro anlayışı ile karşı duruşlar ve itirazları olan metinlerle sahnede kendini var ediyor. Samsun Sanat Tiyatrosu, şimdiye kadar Aziz Nesin, Uğur Mumcu, Turgut Özakman, Oktay Arayıcı gibi yazarlardan ;“Biz Adam Olmayız” “Bir Pulsuz Dilekçe” “Şu Çılgın Türkler” “Seferi Ramazan Beyin Nafile Dünyası” “Yobaz” “Aşk Olsun Sana Çocuk” adlı oyunlarla Anadoluyu dolaşarak Turne tiyatro geleneğini yaşatıyor.Biletler Lovelet Sahne gişesinden ve biletiva.com’dan temin edebilirsiniz. Bilet fiyatları ise; öğrenci 15 TL ve tam 25 TL.İyi seyirler…