Etkinlik Hakkında

Warning, this event was expired!

İlkadım Belediyesi Spor Akademisi’nin 2016 yaz programında Basketbol, Badminton, Güreş, Taekwondo, Kick Boks, Masa Tenisi, Judo, Step Aerobik ve Fitness branşları ile 6 yaş üzeri çocukların kabul edildiği spora başlangıç ve koordinasyon kursu mevcut[gap] Tamamen ücretsiz verilen eğitimler için İlkadım Belediyesi Mete Adanır Spor Salonu‘nda 14 ayrı branşta ve uzman antrenörler nezaretinde çocuklar yaz ayı boyunca spor yapacak. 6 yaş üzeri tüm çocukların kabul edildiği Yaz Spor Okulları kayıtları başladı. Detaylı bilgi ve iletişim için 0362 446 91 65 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.[gap height=”30″] TÖREN DÜZENLENDİ İlkadım Belediyesi Yaz Spor Okulları açılışı ve dereceye giren sporculara ödüllerinin verilmesi için İlkadım Belediyesi Mete Adanır Kapalı Spor Salonu’nda görkemli bir açılış töreni düzenlendi. Yaz Spor Okullarının açılışına İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, İlkadım Belediye Başkan Yardımcısı Yahya Çınkıl, belediye birim müdürleri, spor eğitmenleri veliler ve sporcular katıldı. Sporcular futbol, basketbol, voleybol, badminton, kick boks ve boks, judo, atletizm, halter, masa tenisi, güreş, satranç, halk Oyunları ve tekvando branşları olmak üzere toplam 14 branşta 4 bin öğrenci yaklaşık 3 ay eğitim görecek. Uzman antrenörler eşliğinde değişik yaş gruplarına göre belirlenen kategoriler ile eğitim alacaklar öğrenciler, geleceğin yıldızı olmak için kıyasıya yarışacaklar.Öte yandan geçen sene içerisindeki sportif faaliyetlerde başarı gösteren 55 sporcu da düzenlenen törenle ödüllerini ve hediyelerini aldı. 
haydi-spor-ilkadim-samsun-cocuk-yaz-okulu
Haydi Spora
“SPORA VE SPORCUYA HER ZAMAN DESTEK VEREN BELEDİYEYİZ”Spora ve sporcuya çok önem verdiğini belirten İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “Bugün spora ve sporcuya destek veren çok önemli bir belediyeyiz. Bu tesisi 2 sene önce geleceğimizin teminatı gençlere yeni imkanlar sunmak için yapmıştık. Şu anda görüyoruz ki iyi ki böyle bir tesis yapmışız. Çünkü binlerce sporcumuz buralardan istifade ediyorlar. Bu sene de Türkiye’nin en büyük gençlik merkezinin temelini attık. Açılışını 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda gerçekleştireceğiz. Bu tesisler hem sağlık hem de spor faaliyetleri için çok önemli. Uluslararası alanlarda başarı elde etmek adına spor alt yapısına çok büyük önem vermekteyiz. Ben özellikle salon sporlarını çok önemseyen bir belediye başkanıyım. Benim de masa tenisi dalında sporcu, hakem ve antrenörlüğüm var. Sporu seviyorum ve onun için spor noktasında hiçbir yatırımdan geri durmuyoruz. Geçen yıl 3 tane halı saha yaptık. Bu yıl da 7 tane ihale gerçekleştirdik. Toplamda 2 yılda 10 halı saha yapmış olacağız. Burada geçtiğimiz senenin 3 aylık süre içerisinde uluslararası ve ulusal şampiyonalarda 55 tane madalya almışız. Bu çok önemli bir başarıdır. Bugün hem bu madalya alanları tebrik edeceğiz hem de yaz spor okullarının startını vereceğiz. Bu sene de Yaz Spor Okullarına katılan sporcularında başarı elde edeceğine inanıyorum. Ödül alan sporcuları kutluyorum. Bu sene ders alacak öğrencilere de turnuvalarda başarılar diliyorum” dedi.
Kaynak: www.samsunetkinlik.comYasal Uyarı : Yayınlanan etkinlik/haberin tüm hakları samsunetkinlik.com’a aittir. Kaynak gösterilse dahi etkinlik/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak etkinlik/haberin bir bölümü, alıntılanan etkinlik/habere aktif link verilerek kullanılabilir.