Etkinlik Hakkında

Dikkat! Bu etkinliğin tarihi geçti!

HiraiZerdüş, 9 Kasım’da Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi’nde sevenleri ile buluşuyor…

Yaptığı şarkılarla büyük beğeni toplayan sanatçı “Hiraizerdüş” 9 Kasım 2021 Salı günü saat 20:30’da Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi’nde sizlerle.

HiraiZerdüş mahlasıyla sahne alan kimliğini ve yüzünü gizli tutan sanatçı Besteci, yazar, şair ve şarkıcı dinlemeleri milyonları aşan eserlerin sahibi aynı zamanda 3 kitabı bulunmaktadır. Elya – çok güzel tükendik – topla yüreğini gidelim kitaplarının yazarı olan sanatçımız bu eserleriyle çok daha fazla geniş kitlelere ulaşmıştır. Şarkılarında hepimizin sorunlarına şarkılarıyla derman olandır HiraiZerdüş. Üniversite şenlik meydanlarından, koridorlarından, prova salonlarından doğan arkadaşlıklarına bir de “Şarkılar yapalım, çalalım ve her yerde söyleyelim” gibi basit bir hayali ekleyenlerin ete-kemiğe bürünmüş hali.

Etkinlik Kuralları

  • Etkinlik alanına gelirken Aşı Kartı veya en geç 48 saat öncesinden yapılmış PCR test sonucunuzu yanınızda bulundurmanızı rica ederiz. Aşı Kartı veya PCR sonucu olmayan misafirlerimiz etkinlik alanına kabul edilemeyecektir. Uygulanacak kuralların detaylarına “Coronavirüs-Covid-19-Hakkında-Bilgilendirme” sayfasından ulaşabilirsiniz.
  • 7 Yaş altı etkinliğe alınmamaktadır. 7 yaş ve üstü bilete tabidir.
  • Etkinlik girişinde bilet kontrolü yapılacaktır, biletinizi telefondan göstermeniz gerekmektedir.
  • Sosyal mesafa kurallarına uygun şekilde hazırlanan oturma düzeni ile etkinlik gerçekleşecektir.
  • Katılımcılar/izleyiciler COVID-19 kapsamında alınan kurallara uymalıdır.
  • Katılımcılar/izleyiciler alana girerken muhakkak maske takmalı ve etkinlik süresince maskelerini çıkarmamalıdır. Maske takma konusunda gereken hassasiyeti göstermeyenler uyarılmalıdır. Maske takmamakta ısrar edenler etkinlik alanı dışına çıkartılacaktır.

Sanatçılar Hakkında Bilgi

"Hiraizerdüş" mahlası ile tanınan yazarın gerçek ismi ise Hakan Bozdağ'dır. Artvin Şavşat doğumlu olan Hiraizerdüş çocukluğunu Arhavi'de geçirdi. Besteci, yazar, şair ve şarkıcıdır. Şiraz ve Şam bölgelerinde üç sene fen üzerine eğitim aldı. Burada kendisine "kutsal iyiliğe giden yol karanlıktan geçer" manasına gelen hiraizerdüş ismini takmıştır. İbranice, Farsça, Kürtçe ve bunlara bağlı türeyen lehçelerde eserler yazmakta ve zaman zaman okumaktadır. HiraiZerdüş'ün ilk kitabı Elya olmuştur.

Nasıl Bilet Alırım?

https://www.biletix.com/etkinlik/0MF59/TURKIYE/tr adresinden alabilirsiniz.