Etkinlik Hakkında

Türkiye’nin ilk ve %100 arabesk grubu İstanbul Arabesque Project, 15 Mart Cuma gecesi Atakum Benzin Cafe’de en özel şarkılarını seslendirecekler. 10. yılında, 5. albümünü yayınlamak üzere olan Istanbul Arabesque Project, gurur ve itina ile %100 arabesk icra etmeye devam ediyor. 15 Mart Cuma günü saat 21.00‘de Benzin Cafe‘de sahneye çıkacak grubun konser biletler 40 TL’den satışa sunuldu. Öte yandan Ondokuz Mayıs Üniversitesi öğrenci ve görevlileri için bilet fiyatı 30 TL. Bilgi ve rezervasyon için 0362 438 26 00 telefon numarasından ulaşabilirsiniz. Online bilet satın almak için biletix.com adresinden konser biletine ulaşabilirsiniz.
Arabesk eserleri rock altyapılar, arabesk vokaller ve doğu vurmalıları kullanarak yorumlayan, tüm Türkiye’yi gezen ISTANBUL ARABESQUE PROJECT, kendi bestelerini de arabesk ögelere bağlı kalarak yapıyor. Konserlerinde Bergen’den Kamuran Akkor’a, Orhan Gencebay’dan İbrahim Tatlıses’e pek çok arabesk duayeninin eserlerini seslendiren grup, kendisini izlemeye gelen müzikseverlere arabeskin kederli değil, keyifli ve eğlenceli yönünü göstermeyi vaad ediyor. Tamamı TRT denetiminden geçen tek arabesk albüme imza atmış olan ISTANBUL ARABESQUE PROJECT, yaptığı müziği “safkan arabesk” olarak nitelendiriyor. Grubun davulcusu, prodüktörü ve söz yazarı olan Barbaros Akbulut tarafından temeli atılan ISTANBUL ARABESQUE PROJECT’in bir diğer kurucu üyesi, grubun gitaristi, geri vokali ve bestecisi olan Korkut Peker’dir. Bugüne dek birçok solistle çalışan gruba 2011 yılından itibaren bas gitarda Serkan Öngel eşlik ediyor.
ISTANBUL ARABESQUE PROJECT – 15 Mart Cuma Benzin Cafe Samsun Türkiye’nin ilk ve %100 arabesk grubu Istanbul Arabesque Project, 15 Mart Cuma gecesi Benzin Cafe Samsun Sahnesi’nde olacak. 10. yılında, 5. albümünü yayınlamak üzere olan Istanbul Arabesque Project, gurur ve itina ile %100 arabesk icra etmeye devam ediyor. Bilet fiyatları: 40 TL (OMÜ öğrenci ve görevlileri için 30 TL) Kapı açılış: 21.00 Online bilet satın almak için biletix.com adresinden konser biletine ulaşabilirsiniz. Bilgi ve rezervasyon: 0362 438 26 00 Kaynak: Samsun Etkinlik